نفرات برتر ووشو قهرمانی کشور و تیم ملی معرفی شدند

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم‌های ملی ووشو اعزامی به بازی‎های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

image_pdfimage_printچاپ خبر

رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم‌های ملی ووشو اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو و قهرمانی جهان ۲۰۲۳ که از صبح روز (پنجشنبه ۱۳ بهمن) به میزبانی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات آغاز شده بود، عصر امروز (شنبه۱۵ بهمن ) با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

نتایج کامل این مسابقات در دو بخش ساندا و تالو به شرح زیر است:

 بخش ساندا :
وزن ۵۲- کیلوگرم:
۱. مسعود انصاری از آذربایجان شرقی
۲. سید علی میردورقی نیا از مرکزی
۳. سامان شعبانیان از خراسان رضوی و امیرمحمد طوسی از سمنان (سوم مشترک)

وزن ۵۶- کیلوگرم:
۱. علی افشانی از کهگیلویه و بویراحمد
۲. محمد جعفری از اصفهان
۳. نجم‌‎ الدین علیمرادی از هرمزگان و مسلم رشیدی از کردستان (سوم مشترک)

وزن ۶۰- کیلوگرم:
۱. علی ظفری از کیش
۲. علی محمدی از قزوین
۳. سینا امیری از اردبیل و علی آذری از خراسان رضوی

وزن ۶۵- کیلوگرم:
۱. عیسی آرسیون از هرمزگان
۲. حمید کیانیان از گیلان
۳. علیرضا ریگی از سیستان و بلوچستان و پویا سلیمان زاده از تهران (سوم مشترک)

چانگ چوان:
فاتح حیدریان از کردستان با امتیاز ۹.۴۶
سید محمد حسینی از زنجان با امتیاز ۹.۴۱
احسان پیغمبری از خراسان رضوی و عرفان صفرپور از چهارمحال و بختیاری

نان چوان:
محمدعلی خرازیان از تهران با امتیاز ۹.۵۱
علی شکروی از اصفهان با امتیاز ۹.۴۵
عرفان اعتضاد جبلی از خراسان رضوی با امتیاز ۹.۴۳

نن گوئن:
محمدعلی خرازیان از تهران با امتیاز ۹.۴۹
امید دهقان از فارس با امتیاز ۹.۳۸
علی شکروی از اصفهان با امتیاز ۸.۹۵

نن دائو:
محمد علی خرازیان از تهران با امتیاز ۹.۵۲
امید دهقان از فارس با امتیاز ۹.۳۲
علی شکروی از اصفهان با امتیاز ۸.۹۳

تای چی چوان:
علی وطن خوان از خراسان رضوی با امتیاز ۹.۴۷
مهدی خداشناس از مرکزی با امتیاز ۹.۴۶
امیرحسین نظری از مرکزی با امتیاز ۹.۴۵

تای چی جین:
مهدی اخلاق عالی از فارس با امتیاز ۹.۴۷
مهدی خداشناس از مرکزی با مرکزی با ۹.۴۶
جواد نوری از اصفهان با امتیاز ۹.۳۹

رده بندی نهایی بخش تیمی این پیکار‌ها به شرح زیر است:
۱. زنجان ۴ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز
۲. تهران ۴ طلا و ۳ برنز
۳. اردبیل ۲ طلا و یک برنز
۴. گلستان ۲ طلا
۵. خراسان رضوی یک طلا، ۳ نقره و ۵ برنز
۶. فارس یک طلا، ۳ نقره و یک برنز
۷. گیلان یک طلا، یک نقره و یک برنز
۸. کردستان یک طلا و یک برنز
۸. هرمزگان یک طلا و یک برنز (مشترک)
۹. آذربایجان شرقی یک طلا
۹. کیش یک طلا (مشترک)
۹. کهگیلویه و بویراحمد یک طلا (مشترک)
۱۰. اصفهان ۳ نقره و ۵ برنز
۱۱. مرکزی ۳ نقره و یک برنز
۱۲. قزوین ۲ نقره
۱۳. سیستان و بلوچستان یک نقره و یک برنز
۱۳. مازندران یک نقره و یک برنز (مشترک)
۱۴. آذربایجان غربی ۲ برنز
۱۵. اروند یک برنز
۱۵. سمنان یک برنز (مشترک)
۱۵. البرز یک برنز (مشترک)
۱۵. قم یک برنز (مشترک)
۱۵. قشم یک برنز (مشترک)

۳۴ استان و منطقه آزاد در این مسابقات شرکت کرده بودند.