عجیب‌ترین VAR دنیا در قاره آفریقا

در لیگ دسته دوم مصر، یک داور پس از بازبینی صحنه توسط تلفن همراه، یک گل را مردود اعلام کرد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

در رقابت‌های لیگ دسته دوم مصر، اتفاق عجیبی رخ داد. در دیدار میان السویس و النصر که با نتیجه ۲ بر یک به سود میزبان یعنی السویس در جریان بود، داور مسابقه با اقدامی عجیب و پس از بررسی گل از طریق تلفن همراه یکی از حاضران در ورزشگاه، تصمیم به لغو گل گرفت.

به دلیل عدم استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدیویی در لیگ دسته دوم مصر، محمد فاروق داور مسابقه برای اطمینان از صحت تصمیم خود به تلفن همراه یکی از افراد حاضر در محل برگزاری مسابقه متوسل شد تا گل تساوی بخش النصر که در ثانیه‌های پایانی بازی به ثمر رسید را مورد بازبینی قرار دهد.

بازیکنان تیم السویس اعتقاد داشتند که زننده گل تساوی تیم حریف، از دست خود استفاده کرده است. اعتراض آن‌ها باعث شد تا داور به تلفن همراه متوسل شود و پس از مرور صحنه گل، تصمیم خود را پس گرفت و در اقدامی که برای اولین بار در جهان فوتبال رخ داد، قاضی میدان با استفاده از بازبینی صحنه از طریق موبایل، این گل را رد کرد.

تصمیم محمد فارق باعث ایجاد تشنج در بازی شد و پس از آرام شدن جو، این مسابقه از سر گرفته شد. داور میدان سپس ۱۵ دقیقه زمان تلف شده اعلام کرد که تیم السویس در این دقایق توانست گل سوم خود را وارد دروازه النصر کند.

احمد الاحمر یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه النصر تایید کرد که ورزشگاه السویس، شاهد اتفاقی بوده که برای اولین بار در جهان فوتبال و البته برخلاف مقررات لیگ دسته دوم رخ داده است. الاحمر به رویترز گفت: بازی در حالت عادی پیش رفت و تیم السویس با دو گل پیش افتاد و حسام جلال موفق شد گل تساوی النصر را به ثمر برساند و نتیجه بازی را ۲-۲ کند.

او ادامه داد: محمد فاروق داور مسابقه که اهل منطقه اسکندریه است، ابتدا این گل را تأیید کرد، اما کادرفنی السویس نسبت به این مسئله اعتراض کرد. بازی ۲۵ دقیقه متوقف شد و درگیری‌هایی رخ داد. داور با حمایت پلیس ورزشگاه را ترک کرد و برای اولین بار در تاریخ، با استفاده از تلفن همراه صحت گل را بررسی کرد و سپس به زمین مسابقه برگشت تا به صورت غیرقانونی و برخلاف قوانین و مقررات لیگ دسته دوم، گل تساوی ما را مردود اعلام کند.

الاحمر توضیح داد که تیم النصر تصمیم گرفت بازی را تا پایان ادامه دهد چرا که در صورت انصراف و ترک زمین، آن‌ها با جریمه و کسر امتیاز روبرو می‌شدند، اما او تأکید کرد که این باشگاه در رابطه با این موضوع، شکایت خود را به فدراسیون ارسال می‌کند.