نام گاوی از تیم اصلی بارسلونا حذف شد

گاوی، ستاره جوان بارسلونا، از این به بعد بار دیگر با شماره ۳۰ این تیم به میدان خواهد رفت.

حضور کوتاه گاوی به عنوان بازیکن تیم اصلی بارسلونا به پایان رسید. این فوتبالیست جوان بار دیگر به عنوان بازیکن تیم جوانان و با شماره ۳۰ در لالیگا حضور خواهد یافت و نمی‌تواند شماره ۶ را که در این مدت استفاده می‌کرد به تن کند.

اتفاق یاد شده به این دلیل رخ داد که لالیگا معتقد است باشگاه بارسلونا درخواست خود را پس از پایان مهلت تعیین شده ارسال کرده است. دادگاه رسیدگی به این موضوع برگزار شد و بر اساس آن نام گاوی از لیست بازیکنان تیم اصلی بارسلونا حذف شد.

او حالا بازیکنان جوانان بارسلونا محسوب می‌شود و باید با شماره ۳۰ بازی کند. این اتفاق البته خللی در حضور ستاره جوان بلوگرانا در ادامه بازی‌های فصل ایجاد نخواهد کرد.

این در حالی است که دادگاه نخست، رای به ثبت قرارد گاوی داده بود، اما اعتراض لالیگا به تخلف بارسا باعث شد تا دادگاه دیگری برگزار و رای نهایی به ضرر بارسلونا صادر شود.

گاوی در ۷ بازی با پیراهن شماره ۶ بارسلونا به ۶ پیروزی دست یافته که آخرین آن در الکلاسیکو بود؛ جایی که شاگردان ژاوی رقیب دیرینه خود را در نوکمپ شکست دادند. در بین این ۶ پیروزی، بازی‌های مهم دیگری همچون غلبه بر رئال مادرید در کوپا دل ری و حذف منچستریونایتد در لیگ اروپا نیز دیده می‌شود.