شکست مرد شماره یک شطرنج جهان به دلیل لیز خوردن موس

مرد شماره یک شطرنج جهان در مسابقات شطرنج مقابل ناکامورا شکست خورد.

به نقل از CNN، مگنوس کارلسن به دلیل لغزش چشمگیر موس خود در آخرین تورنمنتش به عنوان قهرمان جهان، در فینال تور قهرمانان شطرنج (Chessable Masters ۲۰۲۳) مقابل ناکامورا شکست خورد.

پس از تساوی ناکامورا و کارلسن در دو بازی اول، این دو شطرنج‌باز در مسابقه آرماگدون روبه‌روی هم قرار گرفتند. پس از یک رقابت فشرده، مسابقه در حالی به ثانیه‌های پایانی خود نزدیک می‌شد که فاصله بسیار کمی بین دو شطرنج باز بود. در یک لحظه مگنوس کارلسن بدشانسی آورد چرا که او موسش لیز خورد و این باعث شد که ناکامورا بازی را در دست بگیرد و پیروزی را رقم بزند.
بدشانسی مرد شماره یک شطرنج جهان/ موس کارلسن لیز خورد و باخت!

ناکامورا پس از این پیروزی به chess.com گفت: شما سعی می‌کنید دفاع کنید. او نمی‌تواند در هر مسابقه پیروز شود. می‌دانم که کارلسن بهترین بازیکن تمام دوران است، اما نمی‌تواند در هر مسابقه، برنده دیدار شود!

کارلسن از آخرین تورنمنت خود به عنوان قهرمان جهان توانست ۱۵ هزار دلار کسب کند. این مرد نروژی از مسابقات قهرمانی شطرنج جهان انصراف داد تا این رقابت آخرین مسابقاتی باشد که او با عنوان قهرمان جهان در آن حضور پیدا می‌کند. کارلسن در گذشته گفته بود که از عنوان قهرمانی دست می‌کشد مگر این که رقیبش نسل بعدی شطرنج مانند فیروزجا باشد.