رضوانی: برای اعزام تیم ملی واترپلو به لیگ جهانی به دنبال منابع مالی هستیم

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: دنبال این هستیم تا هر طور شده با جذب منابع مالی تیم را به مسابقات لیگ جهانی در آلمان بفرستیم.

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره اینکه تکلیف حضور تیم ملی واترپلو در لیگ جهانی به کجا رسید، اظهارکرد: برای حضور در لیگ جهانی اعلام آمادگی کرده‌ایم و دنبال این هستیم تا هر طور شده با جذب منابع مالی تیم را به مسابقات لیگ جهانی در آلمان بفرستیم. اگر شرایط برای اعزام تیم ملی واترپلو مهیا نشود به طور قطع و یقین یک پالس منفی در ورزش واترپلو خواهد بود. طبق برآورد ما هزینه اعزام تیم به آنجا مبلغی بین ۳ تا ۴ میلیارد تومان است و سخت در تلاشیم تا بتوانیم با کمک از ارگان‌های مختلف شرایط را برای اعزام تیم فراهم کنیم.

اوافزود: اگر ما برویم و مقابل برترین‌های دنیا با اختلاف زیاد شکست بخوریم نباید مورد هجمه قرار بگیریم، زیرا هدف نهایی ما رسیدن دوباره به سکو در بازی‌های آسیایی است. در رشته‌هایی مانند واترپلو طبیعی است که برخی تیم‌ها بیایند و مقابل تیم‌های برتر دنیا با اختلاف زیاد شکست بخورند، چون در واترپلو‌گل زیاد رد و بدل می‌شود. نمونه آن باید به قزاقستان یا حتی چین اشاره کرد که در بازی‌های بزرگ می‌آیند و با نتایجی غیر قابل باور از حریفان شکست می‌خورند با این وجود همیشه تلاش می‌کنند در یک مسیر صعودی خودشان را قرار بدهند. ممکن است این اتفاق برای ما بیفتد و دوستان نباید چندان از ما خرده بگیرند.

رئیس فدراسیون واترپلو درباره اینکه در جلسه کمیته فنی چه تصمیم برای سرمربی تیم ملی گرفته شد، گفت: جلسه‌ای هم که در کمیته فنی داشتیم این بحث مطرح شد تا اگر شرایط برای اعزام ما به لیگ جهانی میسر شد نباید نگران شکست باشیم، زیرا این رقابت‌ها می‌تواند یک سرمنشا خوبی برای آماده‌سازی ما جهت حضوری عالی در هانگژو قلمداد شود. بنا بر بحث‌های داخلی که با سایر دوستان داشتیم، به زودی کادر فنی معرفی خواهد شد.

رضوانی تصریح کرد: هدف ما این است تا در لیگ جهانی از مربیان داخلی استفاده کنیم، زیرا الکساندر چیریچ به دلیل قراردادی که با باشگاه المپیاکوس یونان دارد قادر به همراهی ما نیست. باز هم جای بسی خوشحالی دارد، زیرا اقایان خاکبان و اکبرنژاد توانستند تیم را با رهبری و هدایت خودشان به مدال در آسیا برسانند و همچنان سعی داریم این عزیزان را در کادر تیم ملی حفظ کنیم. البته قطعا زحماتی که تا کنون در مورد این تیم کشیده شده را نمی‌توان نادیده گرفت. هدف این است برای تجربه بیشتر از مربیانی که در داخل لیگ خوش درخشیده‌اند استفاده کنیم. باز هم تاکید می‌کنم تصمیم داریم تا کادر خودمان را تکمیل کنیم. البته مربیان ما نشان داده‌اند ظرفیت بالایی دارند که توانستند این موفقیت بزرگ را کسب کنند. اکنون هم آماده هر گونه همکاری هستند تا از خودشان گذر کنند تا برای تیم ملی بهترین‌ها رقم بخورد. نظر چیریچ هم در انتخاب سرمربی در کنار کمیته فنی خیلی مهم و تاثیرگذار است.

او درباره اینکه تکلیف چیریچ چه می‌شود، گفت: در این مدت همیشه با چیریچ تماس داشته‌ام. در طول مسابقات قهرمانی آسیا همیشه تلفنی پیگیر کار‌ها بوده. منتظریم ببینیم که برای بازی‌های آسیایی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش چگونه از لحاظ مالی به ما کمک کنند تا پس از آن درباره اینکه در چه پستی از این مربی توانمند استفاده کنیم به نتیجه برسیم.