سهراب آزاد: به دنبال پشتوانه‌سازی برای سپک‌تاکرا هستیم

رئیس انجمن سپک تاکرا ایران ضمن تشریح عملکرد این انجمن در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد با اجرای برنامه‌های جدید، این رشته بتواند به موفقیتهایش در رویدادهای داخلی و خارجی ادامه دهد.

سپک تاکرا ایران که در چند سال درگیری جهان با ویروس کرونا نتوانسته بود حضور پررنگ و تاثیرگذاری در مسابقات و رویدادهای بین المللی داشته باشد، در سال ۱۴۰۱ با حضور در چند رویداد به مسیر موفقیت برگشت و توانست چند عنوان قابل اعتنا را برای ورزش ایران به ارمغان بیاورد. سپک تاکرا که یکی از انجمنهای زیر مجموعه فدراسیون انجمنهای ورزشی است با وجود قدمت و سابقه ای که در ایران دارد، برای رسیدن به شرایط مطلوب و درخشش در آسیا و جهان به حمایت بیشتری نیاز دارد چرا که ورزشی مهیج و تماشاگر پسند است.

سهراب آزاد، رئیس انجمن سپک تاکرا در این خصوص گفت: برای داشتن تیم ملی قدرتمند در بخش آقایان و بانوان، مسابقات قهرمانی کشور را انتخابی تیم ملی قرار دادیم و در شهرهای مراغه و زنجان این رویداد را برگزار کردیم. همچنین برای حضوری آبرومند در مسابقات جهانی چندین اردوی آماده سازی را در کرمانشاه و تهران برگزار کردیم تا تیم ملی بتواند با آمادگی بالا در مسابقات جهانی که به میزبانی تایلند برگزار شد، شرکت کند.

رئیس انجمن سپک تاکرا با اشاره به برنامه ریزی و هدف گذاری این انجمن برای پشتوانه سازی تیم ملی بزرگسالان ادامه داد: برای اینکه بتوانیم تیم ملی قدرتمندی در رده بزرگسالان داشته باشیم، توجه به تیم زیر ۲۳ سال را در اولویت قرار دادیم و چندین اردوی آماده سازی و تدارکاتی را برای این تیم در گنبد، رشت و کرمانشاه برگزار کردیم و در نهایت این تیم را به مسابقات جهانی تایلند اعزام کردیم.

وی در ادامه به فعالیتهای بین المللی این انجمن هم اشاره کرد و گفت: رئیس فدراسیون آسیایی سپک تاکرا در سفر به ایران دیدارهایی با مقامات و مسئولان ورزش ایران داشت و مذاکراتی هم برای برگزاری مسابقات بین المللی به میزبانی ایران داشت.

سهراب آزاد به موفقیتهای تیمهای ملی سپک تاکرا ایران در میادین بین المللی نیز اشاره کرد و گفت: در مسابقات جهانی تایلند توانستیم به 3 مدال(یک طلا و 2 نقره) در دویژن A مسابقات جهان در بخش آقایان دست پیدا کنیم. تیم ملی سپک تاکرا بانوان ایران هم در مسابقات جهانی تایلند شرکت کرد و تیم جوانان نیز با هدف پشتوانه سازی برای تیم بزرگسالان در مسابقات جهانی شرکت کرد. تیم جوانان در مسابقات جام جهانی که به میزبانی کره جنوبی برگزار شد به دو مدال نقره دست پیدا کرد.

رئیس انجمن سپک تاکرا ایران که نایب رئیس فدراسیون آسیایی این رشته نیز هست به کسب کرسی‌های بین المللی این رشته نیز اشاره کرد و گفت: در اجلاس فدراسیون جهانی که در تایلند برگزار شد کرسی قائم مقامی هیات رئیسه ISTAF را تا سال ۲۰۲۴ به خود اختصاص دادم. همچنین علی فولادی راد کرسی مدیر اجرایی هیات رئیسه ISTAF را در جلسه فدراسیون جهانی تا سال ۲۰۲۴ به خود اختصاص داد. عضویت یلدا قاسمی در کمیته بانوان فدراسیون جهانی تا سال ۲۰۲۴ از دیگر دستاور انجمن سپک تاکرا در بخش بین الملل بود. ضمن اینکه بنده در مسابقات سی گیمز(جنوب شرق آسیا) به عنوان ناظرفنی فدراسیون آسیایی حضور داشتم همچنین به همراه علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا در مسابقات جام جهانی کره جنوبی به عنوان ناظرفنی حضور داشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رسیدن به این موفقیت و تداوم آنها بدون تلاش و حمایتهای خانواده سپک تاکرا میسر نبود و نیست. امیدوارم بتوانیم در آینده با عملکرد بهتر روند موفقیت در این رشته را ادامه دهیم.