اولین جشنواره ورزش‌های آبی‌و‌ساحلی اردبیل در ساحل شورابیل برگزار می‌شود

سرپرست هیات ورزش های دریایی و ساحلی استان اردبیل گفت: اولین جشنواره ورزش های آبی و ساحلی در ساحل زیبای دریاچه شورابیل خردادماه سالجاری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایپنا از اردبیل، نشست های هماهنگی با شهردار اردبیل، مدیریت مجتمع فرهنگی و ورزشی شورابیل، اداره کل محیط زیست استان و اسپانسرهای رویداد در حال انجام است و بزوردی شاهد برگزاری اولین “جشنواره ورزش های آبی و ساحلی در اردبیل “خواهیم بود.

محمد پورپناهی در گفت و گو با ایپنا گفت:  لزوما ورزش های دریایی و ساحلی تنها مختص شهرهای اطراف دریا نیستند  و اردبیل دارای منابع عظیم آبی و ساحلی در استان است و می تواند میزبان رویداد های مختلف آب و ساحلی باشد.

سرپرست هیات دریایی و ساحلی استان اردبیل تاکید کرد: جهت فرهنگ سازی استفاده از منابع عظیم آبی و ساحلی در استان نیازمند یک هم افزایی و همکاری تنگاتنگ بین سایر سازمان و هیات های ورزشی هستیم.

پورپناهی از تعامل شهردار و مدیر کل محیط زیست استان در جهت پیشبرد اهداف هیات تقدیر کرد و افزود: اگر حمایت ها از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر تداوم داشته باشد خیلی سریع شاهد توسعه و شکل گیری زیر ساخت های لازم جهت فعالیت هیات ورزش های دریایی و ساحلی در اردبیل خواهیم بود.

وی گفت: برای ساماندهی ماهیگیران ورزشی در استان بزودی ثبت نام برای صدور کارت فعالیت انجام خواهد شد و فعلا منتظر ابلاغ ایین نامه های اجرایی از سوی فدراسیون هستیم.

این مسئول ورزشی ادامه داد: در جلسه ای که با مدیرکل محیط زیست استان داشتیم مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین هیات و سازمان محیط زیست استان جهت بهرمندی طرفین و حفظ محیط زیست صورت گیرید.

پورپناهی گفت: با استقرار هیات و تعیین تکلیف روسای کمیته ها در خرداد ماه ۱۴۰۲ اولین رویداد ورزش های آبی و ساحلی را با اولویت رشته ماهیگیری ورزشی در دریاچه شورابیل برگزار خواهیم کرد.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی