رضوانی: تیم ملی واترپلو روی اشتباهات خود به قزاقستان باخت

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: بازیکنان ما برابر تیم ملی قزاقستان اشتباهات زیادی داشتند و نتیجه را واگذار کردند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره نتایج تیم ملی واترپلو در لیگ جهانی اظهار کرد: در بازی نخست با رومانی بازی کردیم تیمی که جزو بهترین‌های اروپا است و حتی همین چند وقت اخیر هم توانست تیم صربستان قهرمان المپیک را شکست دهد. آن‌ها از کیفیت بالایی برخوردار بودند. نکته مهم در این است که تیم‌ها جوان شده‌اند و کار می‌کنند برای المپیک تا در آنجا به مدال برسند.

او افزود: در رشته‌ای مانند واترپلو رد و بدل شدن گل با تعداد زیاد طبیعی است و نباید چندان از این بابت نگران بود. تیم چین که در قهرمانی آسیا توانست ما را با اختلاف یک گل شکست دهد نسبت به سنگاپور ۳۰ درصد رشد داشته است و نشان می‌دهد سخت در حال کار هستند. تاکنون و در این سطح ورزشکاران ما سالیان سال بود با این کیفیت مسابقه‌ای داده نبودند و از انجام آن بسیار خوشحالیم. در بازی دوم به مصاف نیوزیلند رفتیم اگر چه آن تیم بازیکنانش چندان با هم تمرین نداشتند و خیلی هماهنگ نبودند، اما توانستیم آن‌ها را ببریم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره بازی با قزاقستان گفت: در بازی با قزاقستان بازیکنان اصلا در حد و اندازه خودشان ظاهر نشدند و خیلی اشتباه زیاد داشتند. حتما باید این ایرادات اصلاح شود و به نظرم زمان خوبی متوجه این نواقص و ایرادات شدیم و باید خیلی زود به این موارد و نکات توجه کنیم. باید از نظر شنا و تمرینات تاکتیکی و حتی استقامت بدنی بازیکنان به شرایط آماده‌تری برسند.

رضوانی گفت: تیم چین پیشرفت خیلی محسوسی نسبت به گذشته پیدا کرده اگر چه در همین مسابقات با اختلاف ۶ گل به آلمان باخت، اما با این وجود بازی خوبی انجام دادند. البته هنوز هم ما آسیایی‌ها خیلی از اروپایی‌ها عقب هستیم. خوشحالم تیم ما توانست ورودی جهانی را به دست بیاورد، زیرا حضور در این رویداد اتفاق عالی برای واترپلوی ما محسوب شد.  

او در پاسخ به این سوال که چه زمانی کادرفنی تیم ملی معرفی خواهد شد، عنوان کرد: کادرفنی تیم ملی را به زودی معرفی خواهیم کرد. بالاخره مربیان ایرانی هم دانش بالایی دارند تا در شرایط سخت تیم را مربیگری کنند و ما هم ایمان کامل به مربیان خودمان داریم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوگفت: بازیکنان تیم ملی هم قسم شده‌اند تا این موفقیت‌ها بیشتر از قبل تداوم داشته باشد البته حتما باید به آن‌ها کمک شود، زیرا دارند از زندگی شخصی خودشان خیلی راحت عبور می‌کنند و تازه متاهل هم هستند و ما هم در فدراسیون موظف هستیم از لحاظ تغذیه، تمرینات و بحث مکمل به همراه ماساژور به آن‌ها توجه بیشتری داشته باشیم. امیدوارم مسئولان ورزش کشور هم به این تیم نگاه بهتری داشته باشند تا تمامی اتفاقات دست به دست هم بدهد تا با بهترین شرایط ممکن پا به هانگژو بگذاریم و در آنجا دوباره تیم را روی سکو ببینیم.