دبیر فدراسیون شطرنج: برای اعزام منتظر پاسخ وزارت ورزش هستیم

دبیر فدراسیون شطرنج می‌گوید برای اعزام شطرنج‌بازان به مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان منتظر پاسخ وزارت ورزش هستند.

مسابقات شطرنج رده‌های سنی قهرمانی جهان قرار است از ۱۵ تا ۲۲ خرداد در گرجستان انجام شود. با وجودی که خانواده‌های شطرنج‌بازان تمایل دارند با هزینه شخصی فرزندانشان را عازم این مسابقات کنند، اما معترض شدند که فدراسیون کار‌های مربوط به ثبت‌نام را انجام نداده است. حال دبیر فدراسیون شطرنج می‌گوید کار‌های لازم به موقع انجام شده است و آن‌ها منتظر پاسخ وزارت ورزش هستند. 

مجتبی دانشفر دبیر فدراسیون شطرنج در واکنش به اعتراض خانواده شطرنج بازان مبنی بر عدم پیگیری فدراسیون برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان گرجستان اظهار کرد: اینکه بگویند پیگیری نکردیم اشتباه است. برای شورای برون مرزی جلسه‌ای تشکیل شد و من خودم در آن جلسه حضور داشتم. بعد وزارت ورزش اعلام کرد که باید رییس فدراسیون حضور داشته باشد که در جلسه بعدی هم قرار شد که شورای برون‌مرزی موافقت یا عدم موافقت خود را برای این اعزام به ما اعلام کند. ما روز گذشته هم برای دومین بار به شورای برون مرزی نامه زدیم، ولی هنوز به ما جواب نداده‌اند و تا زمانی که وزارت ورزش به ما پاسخ ندهد ما نمی‌توانیم کاری کنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که خانواده‌ها مدعی هستند که برای گرفتن مجوز شورای برون مرزی دیر اقدام شده است، گفت: خیر. جلسه شورای برون مرزی در تعطیلات نوروز برگزار شد فکر می‌کنم ۹ یا ۱۰ فروردین بود. همه معاونان هم در وزارت ورزش بودند و این نیست که پیگیر نباشند یا جلسه تشکیل نشده باشد. 

دانشفر در پاسخ به این سوال که آیا طبق ادعای خانواده‌ها دریافت مبالغ بیشتر از شطرنج‌بازان در دوره قبل مسابقات برون مرزی در نظر شورای برون مرزی تاثیر داشته است، گفت: خیر اصلا این صحبت نشده است. شاید هم حساسیت ما باشد که می‌خواهیم موضوعات قانونی انجام شود. 

دبیر فدراسیون شطرنج در پاسخ به این سوال که آیا در این شرایط شطرنج‌بازان به مسابقات قهرمانی جهان به گرجستان اعزام نخواهند شد، گفت: منتظر پاسخ وزارت ورزش هستیم. غیر از این کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. ما باز هم دیروز مکاتبه کردیم و منتظر جواب مرجع بالاتر از خود هستیم. نه اینکه وزارت دیر پاسخ داده باشد ولی به هر حال آن‌ها هم شرایط خود را دارند. منتظر پاسخ آن‌ها هستیم. پاسخ دهند کار را انجام می‌دهیم.