آمادگی همه جانبه‌ی آذربایجان غربی برای میزبانی جام تختی/ ستارگان کشتی در ارومیه

رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان غربی از آمادگی این استان برای برگزاری هر چه باشکوه رقابت‌های کشتی آزاد جام تختی در شهر ارومیه خبر داد.

اسماعیل کیومرثی رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان غربی با بیان این مطلب افزود: چهل و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام تختی و مرحله چهارم انتخابی تیم ملی روز‌های پنج شنبه و جمعه هفته جاری با حضور کشتی گیران مطرح کشور در سالن شش هزار نفری الغدیر ارومیه برگزار می‌شود.

وی در مورد چگونگی میزبانی ارومیه از این مسابقات گفت: خدا را شکر با حمایت‌های همه جانبه آقای معتمدیان استاندار ورزش دوست آذربایجان غربی و با مساعدت فدراسیون کشتی میزبانی این رقابت‌ها را گرفتیم و شکر خدا تمامی امور به نحو شایسته‌ای در حال انجام است.

کیومرثی تصریح کرد: واقعا در این مدت استاندار تمامی کار‌ها را برای برگزاری این مسابقات تسهیل کرد که جا دارد از ایشان تشکر ویژه کنم و در ادامه نیز از کمک‌های اداره کل ورزش و جوانان و سایر عوامل دخیل در این مسابقات از جمله شهرداری و پایانه‌ها قدردانی می‌کنم.

رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان غربی در مورد اسکان تیم‌ها گفت: هتل‌های مناسبی را برای اسکان تیم‌ها و همچنین عوامل اجرایی درنظر گرفته ایم و هم اکنون نیز پذیرای اردوی تیم ملی کشتی آزاد جوانان در ارومیه هستیم.

وی در مورد اینکه چند کشتی گیر از استان آذربایجان غربی در این مسابقات حضور دارند، تصریح کرد: ۲ کشتی گیر از استان ما در این رقابت‌ها که انتخابی تیم ملی نیز محسوب می‌شود، حضور دارند ضمن اینکه با هماهنگی محسن کاوه تیم ملی کشتی آزاد جوانان نیز با نام تیم استان آذربایجان غربی در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت.

کیومرثی در مورد سالن برگزاری این رقابت‌ها گفت: سالن شش هزار نفری الغدیر میزبان مسابقات بین المللی بزرگی بوده و روز‌های ۴ و ۵ خردادماه نیز میزبانی یک رویداد بزرگ بین المللی را در این سالن خواهیم داشت. سکو‌های لازم برای پهن کردن ۳ تشک کشتی در سالن زده شده و به تمامی استاندارد‌های روز جهان از جمله نورپردازی، ال‌ای دی‌ها و سیستم صوتی نیز تجهیز شده است. 

وی در مورد حضور تماشاگران در این رقابت‌ها گفت: با توجه به تبلیغات محیطی و رسانه‌ای که در سطح استان انجام داده ایم از جمله نصب بنر و پوستر‌های این مسابقات در سطح شهر، پیش بینی می‌کنیم که میزبان حداقل ۵ هزار تماشاگر باشیم، ضمن اینکه با مساعدت استاندار تماشای این رقابت‌ها برای علاقمندان به کشتی رایگان خواهد بود.

کیومرثی در مورد هدف از میزبانی این مسابقات گفت: هدف اصلی ما کمک به کشتی کشور و فدراسیون است و تا جایی که شرایط به ما اجازه دهد در کنار فدراسیون کشتی هستیم و در چند سال اخیر نیز میزبان اردو‌ها و مسابقات فدراسیون بوده ایم و در ادامه نیز آماده هرگونه همکاری با فدراسیون کشتی هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان هیئت کشتی استان آذربایجان غربی، عملکرد فدراسیون کشتی برای ما بعنوان یک الگو و نمونه به منظور پیشرفت و توسعه در کشتی استان محسوب می‌شود و قطعا با برگزاری اردو‌ها و مسابقات می‌توانیم انگیزه لازم را به نوجوانان و جوانان استان برای حضور در باشگاه‌ها بدهیم و نتیجه این کار را در سال‌های آینده خواهیم دید.

رئیس هیئت کشتی استان آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم میزبان شایسته‌ای برای جام تختی که به نام یکی از اسطوره‌های ورزش ایران و جهان برگزار می‌شود باشیم و مردم مهمان نواز ارومیه نیز میزبان خوبی برای جامعه‌ی کشتی کشور از جمله قهرمانان بزرگ کشتی باشند.