والنسیا هم از وینیسیوس حمایت کرد/ مختار دلخور شد

بازیکنان دو تیم مایورکا و والنسیا پیش از بازی امروز بنری در نکوهش نژادپرستی به نمایش گذاشتند.

والنسیا امشب در حالی با یک گل مغلوب مایورکا شد که یکشنبه همین هفته در دیداری جنجالی با نتیجه ۱-۰ از سد رئال مادرید گذشته و بقای خود در لالیگا را قطعی کرده بود.

حواشی مربوط به بازی قبلی والنسیا هنوز ادامه دارد و ترکش‌های آن متوجه باشگاه و هواداران متخلف آن شده است. داستان مربوط به شعار‌های نژادپرستانه هواداران والنسیا علیه وینیسیوس جونیور می‌شود که اعتراض جامعه جهانی را به دنبال داشت.

در کنار واکنش‌های مجازی و انفرادی شاهد محکومیت مقوله نژادپرستی در بازی‌های این هفته لالیگا نیز هستیم. این در حالی است خیلی‌ها بابت اتفاقات اخیر اسپانیا را کشوری نژادپرست می‌دانند و لالیگا را به خاطر بی تفاوتی نسبت به این موضوع سرزنش می‌کنند.

در بازی شب گذشته رئال مادرید نیز شاهد حمایت بی نظیر هواداران حاضر در سانتیاگو برنابئو از وینیسیوس بودیم که با لباس شخصی در ورزشگاه حضور یافته بود. پیش از بازی امروز والنسیا و مایورکا نیز شاهد نمایش بنر بزرگی توسط بازیکنان دو تیم در نکوهش مقوله نژادپرستی بودیم.

بازیکنان والنسیا که تیم‌شان بابت اتفاقات اخیر حسابی محبوبیت خود را از دست داده امشب بنری را به نمایش گذاشته بودند که روی آن نوشته بود: نژادپرستی جایی در فوتبال ندارد!

در زمان نمایش بنر یاد شده در بازی امشب والنسیا و مایورکا یکی از بازیکنان تیم میزبان از حضور در جمع خودداری کرد. عکس او خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد تا این سوال پیش بیاید که این بازیکن چه کسی بود و چرا چنین کاری کرد؟

مختار دیاخابی از والنسیا امشب از ایستادن پشت بنر ضد نژادپرستی لالیگا که روی آن نوشته شده بود “نژادپرست‌ها، از فوتبال خارج شوید”، قبل از مسابقه امشب خودداری کرد. دلیل این کار به دو سال پیش بر می‌گردد.

دیاخابی در سال ۲۰۲۱ در بازی مقابل کادیز مورد آزار نژادپرستانه قرار گرفت و مثل وینیسیوس از فرط ناراحتی قصد ترک کردن زمین را هم داشت، اما در حین و بعد از این اتفاق هیچ اقدامی انجام نشد تا بازیکن والنسیا این گونه اعتراض خود را نشان دهد.

والنسیا هم از وینیسیوس حمایت کرد/ مختار دلخور شد

کمیته مسابقات لالیگا در پی اتفاقات اخیر به باشگاه والنسیا اعلام کرده که بخشی از مستایا باید به روی تماشاگران بسته شود. همچنین جایگاه ماریو کمپس در این ورزشگاه به مدت پنج هفته بسته خواهد بود. این کمیته همچین به خاطر اتفاقاتی که در جریان بازی برابر رئال رخ داد، والنسیا را با مبلغ ۴۵ هزار یورو جریمه کرده است.