هیچ برنامه‌ای برای ثبت نام در انتخابات ندارم/ برای بازی‌های آسیایی مربی خارجی نمی‌گیریم

سرپرست فدراسیون شطرنج در گفت و گو با آنا:

سرپرست فدراسیون شطرنج گفت: برنامه و هدف خاصی برای ثبت نام و حضور در انتخابات فدراسیون شطرنج ندارم.
image_pdfimage_printچاپ خبر

شهرام عظیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص استعفای شادی پریدر از سمت نایب رییسی فدراسیون شطرنج اظهار داشت: شادی پریدر یک قراردادی با فدراسیون شطرنج داشت که روز گذشته (چهارشنبه) آخرین روز فعالیتش بود و پس از آن دیگر همکاری با ما ندارد. خود ما هم به گزینه خاصی برای جانشینی او نرسیده ایم.

وی درباره اینکه تکلیف مربی خارجی برای حضور در ایران چطور پیش می‌رود، گفت: چندان در جریان این مساله نبودم، اما پس از صحبتی که با یکی از دوستان داشتم متوجه شدیم صحبت‌ها بین مسئولان‌ فدراسیون وقت شطرنج با مربی روس در حد یک مذاکره غیر رسمی و در همان حد هم باقی ماند؛ بنابراین برای بازی‌های آسیایی نمی‌توانیم از مربی خارجی بهره ببریم، زیرا در لانگ لیستی که فدراسیون ارائه کرده باید براساس همین موضوع حرکت کنیم.

عظیمی تاکید کرد: از قبل اسامی به دوستان در کمیته ملی المپیک داده شده است. نمی‌توانیم خارج از آن نام فرد دیگری اضافه کنیم، زیرا ستاد برگزاری مسابقات نمی‌پذیرد. پس از آن هم با برگزاری مجمع شخص رییس فدراسیون درباره جذب مربی خارجی تصمیم گیری خواهد کرد. البته چنانچه در کمیته فنی به این جمع بندی برسند مربیان داخلی ظرفیت نداشته باشند باید از دانش روز دنیا بهره ببریم.

سرپرست فدراسیون شطرنج در خصوص اینکه آیا برنامه‌ای برای حضور در انتخابات این فدراسیون دارد یا خیر، پاسخ داد: خیر، با توجه به دستور وزیر ورزش تنها وظیفه من برگزاری مجمع انتخابات است، زیرا در حکم‌ بنده هم چنین متنی قید شده است.

عظیمی درباره اینکه آیا فدراسیون بدهی دارد یا خیر، گفت: بدهی خارجی و داخلی داریم و باید تلاش کنیم تا این بدهی‌ها را پرداخت کنیم تا خطری فدراسیون را تهدید نکند و کار را پیش ببریم.