انتخابات ژیمناستیک را شاید دوباره برگزار کردیم

هاشمی: کاراته یکی از رشته‌های مدال‌آور ماست و مدالهای خوشرنگی از این رشته در هانگژو خواهیم داشت

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: کاراته یکی از ورزش های مدال آور ما است و شاید مجبور شویم انتخابات فدراسیون ژیمناستیک را دوباره برگزار کنیم.
image_pdfimage_printچاپ خبر

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک به همراه کیومرث هاشمی امروز بازدیدی از اردوی کاراته داشت. وی در جریان این دیدار، عنوان کرد: الان شرایط خوب است، دیر شروع کردیم و دیر آمدیم اما این تیم کمتر از یکسال است که آمده است. در طول ۸ ماه گذشته هم ما و هم وزارت تمام تلاش خود را برای پشتیبانی گذاشته، مالی، کمک‌ها، تجهیزات و … گذاشته است.

وی افزود: کاراته یکی از رشته‌های مدال‌آور ماست و مدالهای خوشرنگی از کاراته در هانگژو خواهیم داشت. رئیس فدراسیون خیلی خوب تلاش می‌کند هر چند محدودیت‌هایی در خصوص مکان، سالن و خوابگاه مطرح شده است. برخی مشکلات حل شده و برخی هم زیرساختی باید حل شود. رشته‌ای مثل کاراته نمی‌تواند جای ثابت، محل تمرین ثابت و خوابگاه ثابت نداشته باشد. امیدوارم همین جا تکلیف بوکس یا کاراته مشخص شود، چون اینجا جای یک رشته است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در نورد اینکه ورزشکاران در خصوص خوابگاه نصرت رضایت دارند، خاطرنشان کرد: هتل آکادمی در اختیار ماست و شما کمترین نارضایتی را می‌بینید. کادر بازی‌های آسیایی و ورزشکاران در ۲ مکان هستند که برای ما نیست، دوستان باید تکلیف مدیریتی آن را مشخص کنند. خوابگاه نصرت در کنار آکادمی است. کار موقتی که انجام دادیم این بود که در حد هتل در باشگاه انقلاب تجهیز کنیم. آزادی را هم تجهیز کردیم، اما آنجا در اختیار شرکت توسعه است که امیدواریم با کمک هاشمی تحویل کمیته ملی المپیک شود تا تمام امکانات را بازسازی و تجهیز کنیم یا اینکه به فدراسیون‌ها بدهند خودشان تحویل بگیرند.

هاشمی در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا پاداش مصوب عید غدیر به همه ورزشکاران داده شد؟ گفت: بعید می‌دونم به ورزشکاران نرسیده باشد، چون رئیس کمیته این پول را به عنوان عیدی به ورزشکاران داده است اگر هر فدراسیونی این پودر به ورزشکار نداده باشد من باید ابراز تاسف کنم البته من در بازدیدی که از آزادی داشتم و به دو فدراسیون تیراندازی و تیر و کمان سر زدم، آنجا بود که گفتند ذی حساب اشتباه کرده است، اما بعد به بیرانوند گفتیم این موضوع را بررسی کند. اگر خدای نکرده یک فدراسیون پول ورزشکار را ندهد پیگیری می‌کنیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر نامه نگاری کمیته با فدراسیون جهانی ژیمناستیک در خصوص مشکلاتی که این فدراسیون دارد، تصریح کرد: اشکالاتی به انتخابات فدراسیون ژیمناستیک وارد بود، ما هم قبول کردیم. زمان سجادی این موضوع را بررسی کرده و کارشناسی کردیم می‌خواستیم این موضوع را در قالب تعامل با فدراسیون جهانی و دوستانی که در گذشته مدیریت فدراسیون را بر عهده داشتند حل کنیم، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: ورزشکارانی که می‌خواهند به بازی‌های آسیایی اعزام شوند نیاز به تایید رئیس فدراسیون قبلی یعنی اینچه درگاهی را دارند. برای اینکه حق ورزشکاران ژیمناستیک ضایع نشود انتظار داریم اینچه‌درگاهی تایید کند. قرار شد من، رئیس کمیته با وزارت ورزش در قالب یکی دو جلسه دیگر این مشکل را حل کنیم. شاید هم مجبور شویم انتخابات را دوباره برگزار کنیم. به فدراسیون جهانی نامه نوشتیم، پیشنهادات را داده‌ایم و منتظر جواب هستیم. هر چه جواب دادند ملاک عمل ماست.