حضور رئیس شورای شهر تهران در اردوی تیمهای ملی ووشو

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران صبح دیروز(پنجشنبه) ۱۹مردادماه ۱۴۰۲ ضمن حضور در محل فدراسیون ووشو ...
image_pdfimage_printچاپ خبر

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران صبح امروز (پنجشنبه ۱۹مردادماه ۱۴۰۲) ضمن حضور در محل فدراسیون ووشو، از اردوی تیم‌های ملی ووشو مردان و زنان در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان بازدید به عمل آورد.

در ابتدای این دیدار صمیمانه، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو ضمن بیان گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته در این فدراسیون، وضعیت تیم‌های ملی و رویداد‌های پیش‌رو را برای رئیس شورای شهر تهران شرح داد و خواستار توجه بیشتر این شورا به ورزش تهران و کمک به فدراسیون‌های ورزشی به ویژه فدراسیون ووشو در راستای توسعه زیرساختی شد.

سپس مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بسیار خوشحالم که امروز این فرصت فراهم شد تا در جمع ملی‌پوشان ووشو ایران باشم، اظهار داشت: در جمع ورزشکاران بودن، حس بسیار خوبی است. در قدیم ورزش می‌کردم، اما امروز به دلیل مشغله‌های کاری، فرصت زیادی برای این امر ندارم. شما عزیزان، ورزش قهرمانی را دنبال می‌کنید و برای کشور چه در گذشته، چه در حال و چه در آینده افتخار آفرین بودید و هستید.

وی در ادامه گفت: این افتخار آفرینی‌ها برای خودتان و البته برای کشور عزیزمان بسیار ارزشمند است؛ آن هم در مقطع کنونی و شرایط خاصی که با آن روبه‌رو هستیم. برای ما مدال آوری اهمیت و البته ارزش دارد؛ زیرا دشمنان فراوانی داریم که اصولا از پیروزی‌ها و دستاورد‌های ما ناراحت و خشمگین می‌شوند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: یک ملت با برد‌های شما خوشحال می‌شوند. یک ملت برای افتخارآفرینی ورزشکاران دعا می‌کنند که این تاثیر و اهمیت ورزش را نشان می‎‌دهد. دوستان من در خصوص کمبود امکانات صحبت کردند، می‌خواهم بگویم کسب مقام قهرمانی در شرایط سخت و دشوار بسیار با ارزش است. در شرایط عادی قهرمان شدند راحت است. نمی‌گویم نباید امکانات باشد، حتما باید باشد و مسئولین باید تلاش کنند، شرایط مناسبی را فراهم کنند که مسیر راحت‌تری داشته باشید.

وی در ادامه خاطرنشان کردارزش قهرمانان را می‌دانیم و برای آن‌ها احترام ویژه‌ای قائلیم به ویژه در بخش دختران که می‌دانیم کار بسیار سختی دارند. اعتقاد دارم، ورزشکار باید مانند تختی باشند و با تلاش و کوشش فراوان و در عین جوانمردی، سکو‌های افتخار را به نام خود کنند. البته گاهی ممکن است برخی قدر نداند و نباید از این ناراحت شد. کار‌های زیادی کردیم که متاسفانه گاهی نه تنها قدر ندانستند، بلکه ناسازا هم گفتند. اگر انسان در راه خدا باشد، همه موارد را به جان می‌خرد. نفس قهرمان شدن و پیروز شدن با ارزش است.

چمران در ادامه افزود: اینکه مردم شما را دوست داشته باشند، بسیار با ارزش است. می‌دانم اگر تقدیر و پاداش هم نباشید باز هم قهرمانان ما با تمام توان تلاش می‌کنند و فقط نگاه آن‌ها به افتخار آفرینی و درخشش و کسب مدال و البته بالا بردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است. هرچند که باید تجلیل و قدردانی هم وجود داشته باشد.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت:‌ای کاش شهید چمران اینجا بود و شخصا به شما تبریک و خدا قوت می‌گفت. او فردی ورزشکار بود و همیشه اعتقاد داشت هر فردی باید دفاع شخصی بلد باشد. یادش گرامی باد.

در پایان این دیدار مهدی چمران با اعضای تیم ملی جوانان ووشو فلسطین که جهت برپایی اردوی تدارکاتی در ایران حضور دارد، گفتگو و برای آن‌ها در پیکار‌های ووشو قهرمانی جوانان آسیا ماکائو آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار علاوه بر چمران و صدیقی، نادعلی عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای شهر، ناطقی نائب رئیس، ملکی سرپرست دبیرکلی، میرعرب خزانه‌دار، جهانگیری رئیس کمیته داوران، بهرمن معاون ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری فدراسیون، کبیری معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای شهر تهران، ورزشکاران و سرمربیان تیم‌های ملی ووشو بزرگسالان و جوانان در دو بخش تالو و ساندا و همچنین اعضای تیم ملی و کادرفنی کوراش بانوان نیز حضور داشتند.