کیومرث هاشمی: ووشو جزو فدراسیونهای موفق است/اگر کوتاهی از سمت وزارت باشد، ما جبران می‌کنیم

سرپرست وزارت ورزش و جوانان با حضور در اردوی تیم‌های ملی ووشو تأکید کرد، اگر کوتاهی از جانب وزارت صورت گرفته است، باید جبران شود.

image_pdfimage_printچاپ خبر

کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از اردوی تیم‌های ملی ووشو، در جمع ملی‌پوشان گفت: اگر ورزشکار و کادر فنی نباشد، کارمان بی‌فایده است. لذا اینکه ما در اردوها حضور پیدا می‌کنیم، جزو وظایف‌مان است. هر مسئولی در جایگاه خودش وظیفه دارد که در جمع ورزشکاران حضور پیدا کند، دغدغه‌ها را گوش بدهد، به نقطه نظرات توجه کند و اطلاعات کارشناسی را بشنود. اگر کوتاهی از سمت وزارت باشد، ما جبران می‌کنیم.

او ادامه داد: توجه به درخواست‌های ووشو، جزو رسالت و وظایف ما است و باید حتما کمک شود. حالا اگر اختلاف سلیقه مدیریتی وجود دارد، این موضوعات نباید به ورزشکار و کادر منتقل شود، چون وظیفه شما است که در یک شرایط آرام و بدون دغدغه به وظایف و تمرینات خودتان بپردازید. پشتیبانی وظیفه ما در وزارت ورزش و پیگیری نیز وظیفه فدراسیون است و ما حتماً این کار را می‌کنیم. ما آماده‌ایم که کمک کنیم، به ویژه در حوزه قهرمانی. ما همچنین در حوزه همگانی یک رسالت، در حوزه ورزش حرفه‌ای یک رسالت و در جوانان هم یک رسالت داریم. در بخش فدراسیون‌ها بخش قهرمانی بسیار مهم است. وزارت ورزش باید حمایت کند، نظرات را بشنود و مشکلات را حل کند.

هاشمی عنوان کرد: موضوع دیگر که یک نقطه قوت در فدراسیون ووشو است، به مدیریت این رشته مربوط می‌شود؛ هم در زمان ریاست علی‌نژاد و هم در دوران ریاست صدیقی. در واقع ووشو جزو فدراسیون‌های موفق به لحاظ مدیریتی بوده است. ارزیابی ما این بود که فدراسیون ووشو فدراسیون موفقی بوده و برای ما ارزشمند است. وقتی یک فدراسیون موفق است، باید پشتیبانی از آن بیشتر باشد تا انگیزه‌هایشان بیشتر شود. محمود خسروی‌وفا به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک از مدیران باتجربه است. در اولین جلسه با او قرار شد بازدیدها مشترک باشد، چون مشکلات و دغدغه‌ها ممکن است مشترک باشد. ضمن اینکه وفاق و همدلی باعث تقویت کاروان می‌شود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان با اشاره به مدال‌آوری ووشوکاران در دوره‌های قبلی بازی‌های آسیایی گفت: در ۶ دوره بازی‌های آسیایی، کاروان ایران ۲۱ مدال در ووشو کسب کرده که عدد کمی نیست و این یعنی موفقیت. این اعداد نشانگر موفقیت مدیریت فدراسیون است. امیدوارم با زحمات شما و مسئولان فدراسیون این موفقیت‌ها را تکرار کنیم و حتی مدال‌ها خوش‌رنگ‌تر باشند و شما موفقیت‌های خوبی داشته باشید.

هاشمی خطاب به ملی‌پوشان ووشو گفت: تمرکز خود را روی تمرین قرار بدهید و گوش به فرمان مربی خود باشید. این مربی است که از همه افراد نزدیک‌تر است. حل مشکلات وظیفه ماست و ما حامی این رشته هستیم. کوراش هم از فدراسیون جودو جدا شده و به فدراسیون ووشو پیوسته که در آن انتظار مدال داریم و امیدوارم افتخارآفرین باشند و شاهد اهتزار پرچم ایران در هانگژو با حضور شما باشیم‌. همچنین خوش‌آمد و خیرمقدم خدمت ورزشکاران فلسطینی دارم.

او در پایان گفت: هر موضوعی بود، پولادگر و همکارانش در حوزه معاونت قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و همچنین کمیته المپیک و مرکز تیم‌های ملی و بدنه فدراسیون با شما هستند. تیم خوبی در هیئت رئیسه فدراسیون ووشو حاکم است و ما وظیفه حمایت داریم. خدمت شما عزیزان هستیم و آرزوی موفقیت و سربلندی خدمت شما داریم.