حسینی: بوکس به کسب 3 مدال در بازیهای آسیایی امیدوار است/کشورهای قزاقستان، ازبکستان و هند در داوری نفوذ دارند و هزینه می‌کنند!

روح الله حسینی، رئیس فدراسیون بوکس و حسین نهرودی سرمربی تیم ملی بوکس در نشست خبری پاسخ خبرنگاران را دادند.
image_pdfimage_printچاپ خبر

روح الله حسینی، رئیس فدراسیون بوکس و حسین نهرودی سرمربی تیم ملی بوکس در نشست خبری پاسخ خبرنگاران را دادند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، پنجمین نشست خبری فدراسیونهای اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو‌۲۰۲۲ در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. رئیس فدراسیون بوکس در ابتدای این نشست خبری، اظهارداشت: از ابتدای دیماه سرپرست فدراسیون شدم. ۱۸ دیماه کمیته فنی را با حضور ۱۶ نفر تشکیل دادیم. این کمیته نیز حسین نهرودی را به عنوان سرمربی تا بازیهای آسیایی انتخاب کرد. در این میان مسابقات جهانی را داشتیم اما به دلیل تاخیر در تشکیل اردو، نتوانستیم در این مسابقات مدال کسب کنیم البته دو نفر از ملی پوشان تا یک قدمی مدال رفتند البته ناداوری در یک وزن دخیل بود.

وی در ادامه افزود: از ۲۷ دیماه انتخابی تیم را استارت زدیم. از ابتدای بهمن اردوی ما تاکنون پیگیری می شود و تیم ملی را به اردوی مشترک اردن اعزام کردیم. اردنی‌ها بوکسورهای قهرمان جهان دارند و در رنکینگ جهانی از ما بالاتر هستند. اردوی مفیدی برای بوکس ایران بود. تیم ملی ترکیه نایب قهرمان اروپا به تهران سفر کرد و اردوی مشترک به مدت دو هفته با ما داشتند که این اردو ادامه دارد. تیم ملی به روسیه و بوسنی اعزام خواهند شد و پس از آن به بازیهای آسیایی هانگژو اعزام خواهیم شد. 5 سهمیه به ما داده اند و ای کاش شش سهمیه بود. بازیهای آسیایی برای بوکس ایران بسیار مهم است چرا که سهمیه المپیک پاریس را باید در این رقابتها کسب کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس گفت: تکلیف 4 وزن اعزامی به بازیهای آسیایی مشخص شده و تنها در وزن ۸۱ کیلوگرم تکلیف مشخص نشده که به زودی مشخص خواهد شد. روی کسب 2 تا 3 مدال در بازیهای آسیایی امیدوار هستیم. اجازه بدهید روی رنگ مدال نظر ندهیم چون در مسابقات بوکس قرعه خیلی تاثیر زیادی دارد. اگر بوکسورهای ما در بازی اول دوم مقابل ازبکستان و قزاقستان که سخت است چون مشکل داوری داریم قرعه شان نخورد، می‌توانیم مدال بگیریم.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: کادر داوری خوبی داریم اما مشکل ما آن طرف است. کشورهای قزاقستان، ازبکستان و هند در داوری نفوذ دارند و هزینه می‌کنند! مسابقات مختلفی را در کشورشان برگزار می‌کنند و برای همین مدالها را بین خودشان تقسیم می‌کنند. خبر دارم که مدالها را از همین حالا تقسیم کرده‌اند. به هرحال تازه آمده‌ام و باید برنامه ریزی انجام دهیم تا داوران ما هم بتوانند در آینده در آسیا از حق بوکسورهای کشورمان دفاع کنند! همیشه ۸۰ درصد مدالها در جهانی برای آسیاست و در المپیک حداقل ۶۰ درصد مدال برای آسیا است.

نهرودی: بازیهای آسیایی کیفیت بالایی از مسابقات جهانی دارد

سرمربی تیم ملی هم در پاسخ به این سوال که تکلیف پنج وزن تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی چه زمانی مشخص می شود، گفت: نزدیک بودن بچه ها از لحاظ فنی به هم، کار ما را سخت کرده است. دو سفر طی هفته های آینده در پیش داریم که تکلیف وزن باقیمانده مشخص خواهد شد. قرار بود دوشنبه انتخابی این وزن برگزار شود اما سید شاهین موسوی مریض شد و بازی به تاخیر افتاد، بین قشلاقی و موسوی تکلیف مشخص خواهد شد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به تیمهای حاضر در آسیا؛ مسابقات جهانی با آسیایی تفاوتی ندارد. از نظر طبقه بندی مسابقات آسیایی و جهانی تفاوتی ندارد. حتی بازیهای آسیایی کیفیت بالایی دارد. در دو سه وزن شانس مدال داریم و امیدوارم مدال های خوش رنگی کسب کنیم.