طباطبایی: در تمامی اوزان ظرفیت کسب مدال داریم/ تیم قدرتمندی داریم

حسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته ابراز امیدواری کرد هر 8 نماینده کاراته کا کشورمان مدال آور باشند.
image_pdfimage_printچاپ خبر

حسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته ابراز امیدواری کرد هر ۸ نماینده کاراته کا کشورمان مدال آور باشند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)؛ در ادامه نشستهای خبری رشته‌های اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو حسن طباطبایی (رئیس)، کیکاوس سعیدی و افسانه باقری (نواب رئیس)، حسین آشوری (دبیر فدراسیون)، شهرام هروی (سرمربی تیم ملی مردان)، ارباب (سرمربی تیم ملی بانوان) برگزار شد.

سید حسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته در ابتدای نشست اظهارداشت: در آخرین رویداد آسیایی که قهرمانی آسیا در مالزی بود، در دو بخش کاتا، کومیته و پاراکارته حاضر شدیم و ارزیابی از کشورهای حاضر در این مسابقات داشتیم. ایران و رقبا با قدرت کامل راهی این مسابقات نشدند. تیم ایران درحال حاضر تمرینات بهتری را پشت سر گذاشته  است و این در حالیست که  بازیهای آسیایی و المپیک همیشه شرایط متفاوتی نسبت به قهرمانی آسیا و جهان دارد. با این حال تیم ما تیم آماده‌ای است و کادرفنی پخته و ورزشکاران با تجربه‌ای در اختیار داریم. سعی شده از بهترین نفرات برای حضور در بازیهای آسیایی استفاده شود. با ۸ کاراته‌کا(۴ کاراته‌کای مرد و ۴ کاراته‌کای زن) راهی بازیها می‌شویم هر ۸ نفر حاضر شایسته مدال طلا هستند و امیدوارم با ظرفیتی که این جوانان دارند، در روز مسابقه بتوانند این پتانسیل بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند.

وی افزود: تیم قدرتمندی داریم. با تمام مشکلاتی که طی سه سال گذشته داشتیم و نتوانستیم تیم را به حداکثر آمادگی برسانیم اما ظرفیت ما در هر کدام از اوزانی که در مسابقات شرکت می‌کنیم، بالاست. اغلب نمایندگان ما در مسابقات مختلف مدال‌آوری کرده‌اند و همه بازیکنان این شانس را دارند که به مدال خوش‌رنگ بازیهای آسیایی برسند البته روز مسابقات و شرایط مسابقه همیشه در بازیهای آسیایی در نتیجه تاثیرگذار بوده است .

طباطبایی در ادامه با اشاره به نتایج کسب شده در بازیهای آسیایی ادوار گذشته افزود: بازیهای آسیایی۲۰۱۸ جاکارتا ما ۲ طلا به دست آوردیم. در بازیهای ۲۰۱۴ اینچئون ۳ مدال طلا، در گوانگجو ۳ طلا کسب کرده‌ایم و در تمام این دوره‌ها ظرفیتمان بیشتر از این بوده است. اگرچه پیش بینی تعداد و رنگ مدالها در این دوره دشوار است ولی ما امیدواریم  و بر اساس ارزیابی های کادرفنی، قول می‌دهم بچه‌ها بتوانند مثل همیشه افتخارآفرین باشند.

هروی: قول می‌دهم هر ۴ نماینده مردان ما با خوش‌رنگ‌ترین مدال برگردند

در ادامه  شهرام هروی، سرمربی  کاراته درخصوص روند آمادگی تیم ملی مردان گفت: انشاالله در بازیهای آسیایی این دوره مثل دوره‌های دیگر بدرخشیم. از اردیبهشت ۲ مرحله انتخابی برای قهرمانی آسیا داشتیم و سپس تیم برای بازیهای آسیایی فیکس شد. ۳ بازیکن ما که در ادوار گذشته بازیهای آسیایی افتخارآفرینی کرده‌اند و خدابخشی امسال اضافه شده و هر ۴ بازیکن با تجربه هستند و در شرایط ایده‌آل فنی هستند. تمام تمرکزمان را می‌گذاریم که به شرایط آرمانی نزدیک‌تر شویم. امیدواریم که همه نمایندگان ما نتیجه بگیرد. قول می‌دهم هر ۴ نماینده مردان ما با خوش‌رنگ‌ترین مدال برگردند.

وی ادامه داد: در بازیهای آسیایی بحث تقسیم مدال همیشه هست ولی ما به داشته‌های خودمان متکی هستیم و با این داشته‌ها مطمئنا موفق هستیم. کاراته با یکبار حضوردر المپیک ۳ مدال گرفت و نشان داد همیشه رشته شاخصی بوده است .