ریخت و پاش عربستانی‌ها در فوتبال و نگاه پرسپولیسی‌ها به زندگی راحت و بی‌دغدغه النصری‌ها

خبرورزشی نوشت:تمرینات روزهای اخیر پرسپولیس پیش از دیدار با النصر عربستان بسیار شاداب و با نشاط برگزار شده است.

image_pdfimage_printچاپ خبر

از زمستان گذشته و انتقال کریستیانو رونالدو به عربستان و سپس حضور پررنگ صندوق سرمایه‌گذاری پادشاهی عربستان، لیگ فوتبال این کشور به مقصد بسیاری از بازیکنان حاضر در لیگ‌های معتبر اروپایی بدل شد تا بازی در لیگ عربستان برای همه آسیایی‌ها و حتی برخی ستاره‌های ایرانی هدف گذاری شود.

وقتی رونالدو با ۳۸ سال سن به النصر پیوست، دنیای فوتبال شوک عجیبی را تجربه کرد و پس از آن و زمانی که صندوق سرمایه‌گذاری پادشاهی عربستان ۴ باشگاه النصر، الهلال، الاهلی و الاتحاد را خریداری کرد، روز به روز ستارگان بیشتری راهی این باشگاه‌ها شدند. در نخستین بازی فصل، گلزنی فیرمینو باعث می‌شود یکی از هواداران از شدت خوشحالی غش کند و پس از هوشیاری مجدد او، دیگر کسی حواسش نیست دقایقی قبل غش کرده است، همه غرق در فوتبال هستند.

حالا کارشناسان فوتبال عربستان متأثیر از شوق و شور هواداران فوتبال در این کشور می‌گویند: «هندرسون خیلی خوب است؛ خیلی بهتر از رونالدو. با توجه به پیوستن نیمار، یک سال دیگر بهتر از لیگ انگلیس خواهیم بود. ما همه ستاره‌های بزرگ را می‌خواهیم!» هرچند هنوز برای تصور آنچه قرار است در آینده لیگ حرفه‌ای عربستان رقم بخورد، خیلی زود به نظر می‌رسد و با توجه به اینکه صندوق سرمایه‌گذاری پادشاهی عربستان برای سال‌های پیش رو مبالغ هنگفتی را برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته، رقابت‌های این کشور مرحله گذار را پشت سر می‌گذارد اما با وجود مردم فوتبال دوست و همچنین زیرساخت‌های نسبتا مناسب این کشور، لیگ فوتبال حرفه‌ای عربستان با سرعت هر چه تمام‌تر به سوی رقابت با لیگ‌های معتبر اروپایی قدم بر می‌دارد.

با این وجود لیگ عربستان بیشتر از تمام لیگ‌های منطقه ریخت و پاش می‌کند و پای ستاره‌ها پول می‌ریزد. بنابراین یکی از اهداف بزرگ تک تک بازیکنان پرسپولیس در آستانه دیدار با النصر می‌تواند درخشش برابر این تیم و کوچ کردن به لیگ عربستان می‌تواند باشد. این هدف به خودی خود به بازیکنان پرسپولیس انگیزه می‌دهد تا جلوی النصر خودی نشان دهند؛ شاید فصل آینده لیگ پولدار عربستان به پای یکی از آنها پول کلان ریخت!

251 251