برای رویدادهای دیگر مصوبه داشتم اما نرفتم

شعبانی بهار: فقط هزینه یک سفر از چهار سفرم را فدراسیون تامین کرد!

غلامرضا شعبانی بهار، رئیس فدراسیون تیروکمان طی یکماه گذشته دو بار عازم هانگژو چین شد که پیش از این و در همین سال جاری هم دو سفر برون مرزی دیگر داشته و اتفاقا به همین کشور چین!
image_pdfimage_printچاپ خبر

غلامرضا شعبانی بهار، رئیس فدراسیون تیروکمان طی یکماه گذشته دو بار عازم هانگژو چین شد که پیش از این و در همین سال جاری هم دو سفر برون مرزی دیگر داشته و اتفاقا به همین کشور چین!

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، اولین سفر وی به چین اردیبهشت و به بهانه مسابقات کاپ جهانی در شانگهای انجام شد. او در دومین سفر هم عازم چنگدو شد تا همزمان با رقابتهای دانشجویان جهان در این شهر حضور داشته باشد. بدون شک 4 سفر به چین در نیم سال انتقاداتی را متوجه رئیس فدراسیون تیروکمان کرده است اگرچه وی تاکید دارد تنها برای یکی از این سفرها از محل اعتبارات فدراسیون هزینه شده است و سایر سفرها بدونه هزینه کرد از این فدراسیون انجام شده است.

شعبانی بهار در این خصوص گفت: در رابطه با هیچ یک از دو سفر اخیرم به هانگژو نه درخواستی داشتم و نه ریالی از بودجه فدراسیون هزینه کردم. هر دو سفر از طرف کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و با پیشنهاد و پیگیری روسای این دو کمیته انجام شد.

از طرف کمیته المپیک به بازیهای آسیایی رفتم!

وی که عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است، خاطرنشان کرد: سرپرست تیم اعزامی تیروکمان به بازیهای آسیایی امید نجاری بود. اصلا خودم گفته بودم که به عنوان سرپرست تیم نمی آیم. کمیته ملی المپیک برای افرادی که در کنار کمیته بودند شرایط سفر را مهیا کرده بود. من در واقع از طرف کمیته ملی المپیک و با هزینه این کمیته به هانگژو رفتم به همین دلیل کارتی که در اختیار داشتم VIP بود.

حضور در بازیهای پاراآسیایی با درخواست رئیس کمیته پارالمپیک بود

رئیس فدراسیون تیروکمان در مورد سفرش به هانگژو برای بازیهای پاراآسیایی نیز تصریح کرد: کمیته ملی پارالمپیک اینگونه مصوب کرده بود که روسای رشته هایی که ورزشکار و تیمهایشان در بازیهای پاراآسیایی شرکت دارند، به چین سفر کنند. با این حال در جلسه ای مشترک با غفور کارگری (رئیس کمیته ملی پارالمپیک) که اتفاقا آقایان ساعی، سهرابیان و قارداشی هم در آن حضور داشتند، گفتم که من به تازگی همراه با کمانداران در هانگژو بودم و سفرم برای این بازیها (پاراآسیایی) ضرورتی ندارد اما رئیس کمیته ملی پارالمپیک خواستند که در سفر بوده و کنار تیمهایمان حضور داشته باشیم!

شعبانی بهار ادامه داد: علاوه بر این بعضی از پاراکمانداران به صورت دوستانه این مسئله را مطرح کرده بودند که دوست دارند من در جریان بازیهای پاراآسیایی کنارشان باشم. اگر نمی رفتم شاید نشانه کم توجهی به آنها می شد و اینکه برای بازیهای آسیایی کنار کمانداران بود اما این حضور برای بازیهای پاراآسیایی برایم مهم نبوده است. به هر حال و در کل سفر به هانگژو برای بازیهای پاراآسیایی با تصمیم کمیته ملی پارالمپیک انجام شد. نمی گویم کمیته ملی المپیک و پارالمپیک اصرار صد درصدی برای سفرم به هانگژو داشتند اما پیشنهادی دادند و با توجه به اینکه منجر به کسر شدن از حساب فدراسیون نمی شد، انجام شد. تاکید می کنم که برای بازیهای آسیایی و پاراآسیایی ریالی از فدراسیون هزینه نشد.

به یونیورسیاد رفتم اما با هزینه وزارت علوم!

وی در واکنش به این مسئله که شما طی سال جاری و پیش از هانگژو، دو سفر دیگر هم به چین داشته اید که یکی برای کاپ جهانی تیروکمان (اردیبهشت – شانگهای) و دیگری برای یونیورسیاد دانشجویان جهان (مرداد – چنگدو) انجام شد، همین مسئله سفرهای اخیر شما را بیشتر زیر ذره بین برده است، گفت: من رئیس انجمن تیروکمان دانشجویان هستم و سفرم به رقابتهای یونیورسیاد از طرف وزارت علوم وبا این عنوان انجام شد. یعنی برای آن سفر هم از محل اعتبارات فدراسیون هزینه ای نشد.

فقط هزینه یک سفر از چهار سفرم را فدراسیون تامین کرد

رئیس فدراسیون تیروکمان گفت: برای مسابقات کاپ جهانی اما با هزینه فدراسیون سفرم به چین انجام شد. درکل از مجموع چهار سفر به چین، فقط برای همین رقابتها به شورای برون مرزی درخواست دادم و با هزینه فدراسیون راهی شدم. برای سه سفر دیگر نه درخواستی به شورا داشتم و نه ریالی از اعتبارات فدراسیون هزینه کردم.

برای رویدادهای دیگر مصوبه داشتم اما نرفتم

وی با تاکید بر اینکه طی سال جاری تنها در همین چهار رویداد کاپ جهانی، یونیورسیاد دانشجویان جهان و بازی های آسیایی و پاراآسیایی حضور داشته که همگی هم به میزبانی چین برگزار شدند، خاطرنشان کرد: امسال رویدادهای دیگری هم داشتیم که اتفاقا برای برخی از آنها مصوبه اعزام هم داشتم اما نرفتم. برای مسابقات سنگاپور مصوبه داشتم اما نرفتم، در آلمان هم کنگره جهانی و هم مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد. طبق درخواست ارائه شده به شورای برون مرزی، مصوبه سفر به آلمان را داشتم اما نرفتم. تیم ملی در کره جنوبی اردوی دو مرحله ای داشت اما در هیچ یک حضور نداشتم.

دلیل بازگشت زودهنگام

شعبانی بهار همچنین در پاسخ به این پرسش که یکی دو روز پایانی مسابقات پاراتیروکمان کنار ورزشکاران نبودید در حالیکه مدال آور شدند. بازگشت زودهنگام از بازیهای پاراآسیایی به انتقادهای مطرح شده مبنی سفرهای پی در پی شما مربوط می شد؟، گفت: خیر، به خاطر کسالت یکی از مربیان تیم (کهتری) تصمیم به بازگشت گرفتم. وضعیت این مربی به گونه ای بود که بهتر بود هانگژو را ترک کند و توصیه شده بود در بازگشت تنها نباشد. به همین دلیل تصمیم گرفتم وی را همراهی کنم تا خدای نکرده برایش در مسیر بازگشت مشکلی ایجاد نشود. این شد که کنار پاراکمانداران نبودم اما رقابتهای آنها را دنبال می کردم.