پورسلمان: شمشیربازان ما در حد انتظار ظاهر نشدند/ کیفیت جام جهانی تهران بالا بود

علیرضا پورسلمان، رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: جام جهانی جوانان تهران کیفیت خوبی داشت اما بچه‌های خودمان در حد انتظار ظاهر نشدند.
image_pdfimage_printچاپ خبر

علیرضا پورسلمان، رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: جام جهانی جوانان تهران کیفیت خوبی داشت اما بچه‌های خودمان در حد انتظار ظاهر نشدند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)،  وی در مورد برگزاری مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان در تهران اظهارداشت: کشورهای ازبکستان، کره جنوبی و کویت و ترکیه و چند تیم دیگر در این رویداد حضور داشتند. ازبکستان و کره رده های خوبی در جهان دارند و سطح مسابقات با حضور آنها بالا بود. هرچند ما هم 2 مدال برنز را کسب کردیم اما بچه‌ها در حد انتظار ظاهر نشدند و این نشان می‌دهد که باید در رده های پایه کار جدی انجام دهیم. رقیبان ما در آسیا کره و ازبک هستند و با کار جدی‌تر می‌توانیم از آنها پیشی بگیریم. اسلحه سابر ما الان در رده بزرگسالان خوب کار می‌کند و باید پشتوانه خوبی هم داشته باشیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد شرایط برگزاری جام جهانی تهران گفت: سعی شده هر ساله کیفیت بهتری را اضافه کنیم که برای مخاطبان هم جذاب باشد. شمشیربازی ورزش جذاب و لذت‌بخشی است و ما هم سعی می‌کنیم این رشته را مخاطب‌پسند کنیم نه اینکه فقط مسابقه را برگزار و تقویم را پر کنیم. هرچند اگر تجهیزات فنی ما کافی بود می‌توانستیم 16 پیست پهن کنیم و رقابتها در حد مسابقات جهانی باشد.

پورسلمان در مورد اینکه چه زمانی شمشیربازی صاحب یک سالن استاندارد می‌شود، گفت: خوشبختانه وزیر ورزش قول جدی دادند و دیگر کار در دست شرکت توسعه و تجهیز است. امروز برای مرحله کارشناسی رفته و ما هم به صورت جدی از همه دستگاهها پیگیر هستیم که زودتر به ثمر بنشیند.

وی در مورد حضور تیم ملی سابر در جامهای جهانی برای کسب سهمیه المپیک عنوان کرد: تیم ما در حال حاضر با 5 نفر (علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر و نیما زاهدی) در الجزایر حضور دارند و مسابقات روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود. پس از آن باید در جام جهانی فرانسه شرکت کنند. ما تا پایان سال 5 جام جهانی داریم و باید برای کسب سهمیه تیمی المپیک بیشتر امتیازها را به دست بیاوریم.

گفتنی است؛ جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر جوانان روزهای 13 و 14 آبان در تهران برگزار شد و ایران در رده تیمی و انفرادی صاحب 2 مدال برنز شد.