فوری: شوک شبانه به والیبال از خیابان سئول!

مجمع عمومی فوق‌العاده فدراسیون والیبال که قرار بود در روز 29 آبان ماه 1402 به منظور تعیین تکلیف سرپرستی فدراسیون تشکیل شود به تاریخ دیگری موکول شد ...
image_pdfimage_printچاپ خبر

مجمع عمومی فوق‌العاده فدراسیون والیبال که قرار بود در روز ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۲ به منظور تعیین تکلیف سرپرستی فدراسیون تشکیل گردد به تاریخ دیگری موکول شد که پس از هماهنگی وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد شد

ماجرا از این قرار است که فدراسیون والیبال چندی پیش رسماً اعلام کرد که مجمع عمومی برای تعیین سرپرست در روز ۲۹ آبان برگزار خواهد شد و به نظر می‌رسید که در این رابطه همه چیز با وزارت ورزش هماهنگ شده بود اما مصاحبه پولادگر همه چیز را روی هوا برد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای اعلام کرد که وزارت ورزش با برگزاری مجمع موافقت نکرده است. با وجود این مصاحبه به نظر می‌رسید تعامل بین وزارت ورزش و فدراسیون والیبال برای برگزاری مجمع صورت پذیرد اما این خبر نشان می‌دهد که والیبال ایران حالا وارد چالش جدیدی شده است.

در واقع اینگونه به نظر می‌رسد که وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد که خود شخص وزیر باید حکم سرپرستی را به فرد مورد نظر بدهد اما فدراسیون والیبال ایران و در راس آنها محمدرضا داورزنی به یک دلیل مهم می‌گویند که مجمع باید حکم نهایی را صادر کند.

در حقیقت موضع داورزنی این است که فدراسیون جهانی والیبال فقط مجمع فدراسیون را به رسمیت می‌شناسد و اگر دولت در این موضوع دخالت کند FIVB به قضیه ورود کرده و فدراسیون والیبال ایران را تعلیق خواهد کرد، همانطور که پیش از این چنین اتفاقی برای کشورهایی نظیر هند نیز رخ داده بود.

در حال حاضر که به طور رسمی برگزاری مجمع ۲۹ آبان منتفی اعلام شد. با این وجود باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده چه تعاملی بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال شکل خواهد گرفت و آیا اصلاً موافقت با برگزاری مجمع انجام می‌شود یا خیر. کلیت ماجرا به این شکل است که با توجه به اساسنامه فدراسیون جهانی والیبال حتماً باید مجمع در رابطه با این موضوع تصمیم گیری کند و در غیر این صورت والیبال ایران با کابوس بزرگ تعلیق روبرو خواهد شد. امیدواریم هرچه سریع‌تر یک تصمیم درست برای والیبال ایران اتخاذ شود تا از این وضعیت به وجود آمده خارج شویم و در این مقطع بسیار مهم سریع‌تر سرمربی تیم ملی هم مشخص شود تا اندک شانسمان برای المپیکی شدن را امتحان کنیم.

۲۵۷ ۲۵۱