مانیکونه: می‌دانیم ازبکستان خیلی خوب بازی می‌کند

مربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در ماه ژوئن با ازبکستان بازی کردیم و می‌دانیم که آنها تیمی خیلی خوبی دارند و خیلی خوب بازی می‌کنند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ، آنتونی مانیکونه در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی 2026، اظهار داشت: امیر قلعه‌نویی دچار بیماری شده و به همین خاطر باعث خوشحالی‌ام است که اینجا در خدمت شما هستم. در مورد بازی باید بگویم که ما در ماه ژوئن (در تورنمنت کافا) با ازبکستان بازی کردیم و می‌دانیم که آنها تیمی خیلی خوبی دارند و خیلی خوب بازی می‌کنند. به همین دلیل فکر می‌کنم هر دو تیم بازی خوبی را از خود ارائه خواهند کرد.

وی در ادامه یادآور شد: در تورنمنت کافا، ازبکستان بازی خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشت. به اعتقاد من ازبکستان در حال حاضر یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و خیلی خوب کار می‌کند. شناخت خیلی خوبی از سرچکو کاتانتس از زمانی که هدایت تیم ملی فوتبال اسلوونی را داشت، دارم و باید بگویم تیم‌های او همیشه خوب بازی می‌کند. بنابراین همانطور که گفتم، فردا بازی خیلی خوبی را شاهد خواهیم بود.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری که مدعی شد تیم ملی ایران دفاعی بازی می‌کند، اظهار داشت: من با حرف شما موافق نیستم! احتمالاً شما 9 بازی اخیر ما را ندیده‌اید، بازی‌هایی که ما در آنها گل‌های زیادی به ثمر رساندیم. به اعتقاد من، ما تیم باهوشی داریم که می‌داند چطور حمله کند و به موقع هم چطور دفاع کند. فوتبال تنها حمله کردن نیست و فقط هم دفاع کردن نیست، بلکه ترکیبی از این دو است و بازیکنان ما هم می‌دانند که چه زمانی باید حمله کنند و چه زمانی دفاع.

مربی ایتالیایی تیم ملی همچنین درباره غیبت علیرضا جهانبخش در این دیدار به دلیل مصدومیت خاطر نشان کرد: متأسفانه جهانبخش در بازی قبلی مصدوم شد. این در فوتبال امری طبیعی است. او از آن بازیکنانی است که در این دیدار در اختیارشان نداریم.

مانیکونه در پایان تصریح کرد: ازبکستان تیم خوبی است و بازیکنان خوبی در ترکیبش دارد. آنها لژیرنرهای زیادی دارند که خارج از این کشور بازی می‌کنند. بازی نماینده ازبکستان (نوبهار) مقابل نساجی مازندران در تهران را دیدم، دیداری که برنده شدند. در آن تیم چند ملی‌پوش ازبکستان حضور داشتند و بازی خوبی را هم از خود ارائه کردند.

251251