افشاگری داریوش مصطفوی درباره پرسپولیس، حسین هدایتی و درآمد یک دلال

اطلاعات آنلاین نوشت: مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: بدا به حال باشگاهی که حد مدیرعاملش را بازیکن تعیین کند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

یکی از مهمترین موضوعات این روزهای فوتبال ایران، وضعیت بحرانی باشگاه پرسپولیس و اختلافات فزاینده کادر فنی و بازیکنان با مدیران این مجموعه است. هر چند این روزها با وساطت علی پروین آتش بس شده است اما این را نیز می توان به مثابه آرامشی قبل از طوفان بعدی دانست.

پیرامون این موضوع و هچنین شرایط کلی فوتبال ایران با «داریوش مصطفوی» رییس اسبق فدراسیون فوتبال و مدیرعامل پیشین پرسپولیس که مدتها سکوت کرده بود گفت و گویی را انجام داده ایم.

داریوش مصطفوی گفت: فضای کنونی فوتبال ایران خیلی بد است. این فوتبال ترکیبی است از پول و خیانت. آن چیزی که باعث پیشرفت می شود صداقت است که در این فوتبال وجود ندارد. جوانانی که در این لیگ هستند همه هم و غم شان دیده شدن در فضای مجازی و شهرت کاذب است. دلیل این است که انقلاب فرهنگی در فوتبال نداشتیم. آدم هایی که می توانستند به فرهنگ این مملکت کمک کنند کنار زده شدند.

وی درباره لیگ برتر گفت: این لیگ مجموعه ای از دلال ها است که زد و بند می کنند. تا دیروز می خواستند با فلان بازیکن عکس یادگاری بگیرند اما امروز مدیرعامل و عضو هیات مدیره شده اند. امروز نمی توان درباره نظم و انضباط و داوری پاک و لیگ پاک و صداقت حرفی زد. این فوتبال دست ایجنت ها افتاده است. امروز همه به دنبال کارت ایجنتی هستند. یکی از این دلال ها ۳۶ میلیارد درآمد سال گذشته اش بوده است.البته تنها مدیریت کلان فوتبال مقصر نیست و آنها نمی توانند فرهنگ فوتبال را یک شبه عوض کنند. اینها هم مقصر هستند اما این آوار طی سالها ایجاد شده است.

مصطفوی گفت: گناه عزیزی خادم چه بود؟ شما می دانید چرا او را برکنار کردند؟ امثال او زیاد بوده اند. من تیم را بردم جام جهانی اما شبانه برکنارم کردند. نمی خواهم تاریخ را مرور کنم اما این رفتارها دیکتاتوری است.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس درباره شرایط امروز این باشگاه گفت: زمان من ما با مربی درگیری نداشتیم. آدمی به نام حسین هدایتی از بیرون فوتبال آمد و ستون های اخلاقی پرسپولیس را از بین برد. وقتی مصاحبه مطبوعاتی داشتیم برخی از دوستان شما در رسانه ها همه حواس شان به هدایتی بود چون می دانستند پول کجاست. از من که نمی توانستند پول بگیرند. آدم هایی آمدند که با پول خود وضعیت را خراب کردند.

وی افزود: الان هم درویش آنجا است که از بچگی در ورزش بوده است ولی باید قاطعانه با مسایل برخورد کند. شما یادتان هست در سال ۷۳ و بازی استقلال و پرسپولیس بعد از آن جنجال چه احکامی دادیم. نباید مدیرعامل با بازیکن رودربایستی داشته باشد. آقای سروش رفیعی که ایشان را نمی شناسم انگار صد سال مالک باشگاه بوده است. مگر می شود بازیکن بگوید مدیرعامل باید برکنار شود؟ بدا به حال باشگاهی که حد مدیرعامل را بازیکن تعیین کند. من از مدیریت کنونی پرسپولیس دفاع نمی کنم بلکه از اصول فوتبال و اخلاق دفاع می کنم.

مصطفوی در پایان درباره استقلال گفت: برعکس پرسپولیس درباره استقلال قسم می خورم اینطور نیست که مدیرشان مثل درویش از سن کم در فوتبال بوده باشد.خطیر را آوردند و گفتند شما مدیرعامل. فتح الله زاده هم آنقدر بد عمل کرد که کسی نگفت چرا خطیر را آورده اید؟ آنجا یک سری لیدرها تعیین کننده هستند. شایستگی و صلاحیت افراد باید در نظر بگیریم. خطیر چند زبان بلد است و هیچ مدیری به اندازه ایشان این تسلط به زبان و مقررات فیفا را ندارد اما ایشان را وقتی آوردند که قبلی ها بر سر استقلال آوار ریخته بودند و هر کس دیگری هم می آوردند هوادار از سر ناچاری قبول می کرد با این حال خودخواهی های درونی نمی گذارد این تیم آرام بگیرد. شاید مدتی ببرند و بالای صدر جدول باشند اما این وضعیت پایدار نخواهد بود چون خودخواهی در آنجا موج می زند. شما ببینید با یک باخت چه زلزله ای در پرسپولیس ایجاد شد، خب همین شرایط انتظار استقلال را می کشد.

۲۵۸ ۲۵۸