بیرانوند به رکورد کاسیاس رسید

تنها ۹ دروازه‌بان در جهان هستند که با انجام سه بازی مقابل رونالدو، دروازه‌شان را بسته نگه داشته‌اند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ، امشب تقابل دو تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان در اوج حساسیت و جذابیت در کشور عربستان برگزار شد که پنجمین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه بدون گل پایان یافت تا اتفاقات آماری خاص و جذابی ثبت شود.
این سومین رویارویی رونالدو و علیرضا بیرانوند بود که بازهم کریستیانو موفق به باز کردن دروازه سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس نشد. اولین دوئل این دو در جام جهانی ۲۰۱۸ بود که رونالدو مقابل بیرانوند یک پنالتی از دست داد و نتوانست گلزنی کند. در ادامه رونالدو به ورزشگاه آزادی آمد تا در بازی رفت پرسپولیس و النصر پنالتی چهار سال قبل را جبران کند اما بازهم ناکام ماند.
در بازی امشب هم کریس یک شوت خطرناک زد که با فاصله کم به بیرون رفت. در اواسط نیمه دوم بیرو و او نبردی هوایی داشتند که منجر به مصدومیت شماره ۷ النصر از ناحیه کمر و گردن شد و سرانجام همین مصدومیت باعث شد تا رونالدو از زمین خارج شود و خودش را مهیای جدال جمعه شب برابر الهلال کند.

با این کلین‌شیت علیرضا به یک باشگاه کوچک و جذاب وارد شد. تا به حال ۱۴۷ دروازه‌بان در دوران بازیگری رونالدو حداقل ۳ بار مقابل برنده ۵ توپ طلای جهان به میدان رفته‌اند که از این جمع فقط ۹ نفر گلی دریافت نکرده‌اند و دروازه‌بان پرسپولیس و تیم ملی ایران یکی از آن‌هاست. دیگر اعضای این لیست عبارتنداز: ایکر کاسیاس، کارلو کودیچینی، تونی سیلوا، کیم، یرژی دودک، ویتور بایا، اونای سیمون و پائولو ویکتور.

۲۵۱۲۵۱