با درخشش در مسابقات قهرمانی انگلستان / وفایی باز به سالیوان خورد!

حسین وفایی، ملی‌پوش اسنوکر ایران که در مسابقات قهرمانی انگلستان ۲۰۲۳ شرکت کرده است، در دور سوم این رقابت به مصاف …
image_pdfimage_printچاپ خبر

حسین وفایی، ملی‌پوش اسنوکر ایران که در مسابقات قهرمانی انگلستان ۲۰۲۳ شرکت کرده است، در دور سوم این رقابت به مصاف ژانگ آندا حریف چینی رفت و موفق شد در یک بازی حساس با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز دیدار شود و به جمع چهار بازیکن برتر این مسابقات برسد.

وفایی درحالی حریفش را شکست داد که او در رده ۱۸ جهان قرار دارد و حریف چینی او در این دور از مسابقات در رده ۱۵ جهان ایستاده بود.

با این پیروزی، وفایی به جمع چهار بازیکن برتر این مسابقات صعود کرد و باید در دور بعدی به مصاف رونی‌ اُسالیوان ستاره انگلیسی اسنوکر جهان برود. دیدار وفایی و اُ سالیوان می‌تواند بسیار جذاب دنبال شود چرا که این دو اسنوکرباز در گذشته با یکدیگر کری‌هایی داشتند.

وفایی در دور نخست این مسابقات توانست شان مورفی انگیسی، مرد شماره ۷ جهان را با نتیجه ۶ بر ۴ شکست دهد. در دور دوم، ملی پوش اسنوکر ایران متئو به مصاف سلت رفت و در یک بازی یک طرفه توانست با نتیجه ۶ بر یک به پیروزی برسد.

مسابقات قهرمانی انگلستان ۲۰۲۳ یک مسابقات اسنوکر حرفه‌ای است که از ۲۵ نوامبر تا ۳ دسامبر ۲۰۲۳ در انگلستان برگزار می‌شود. برنده این مسابقات می‌تواند ۲۵۰ هزار پوند را به جیب بزند. مجموع جوایز رقابتها یک میلیون و دویست و پنج هزار پوند تخمین زده شده است. مدافع عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی انگلستان مارک آلن است که در فینال ۲۰۲۳ توانست دینگ جونهوی را با نتیجه ۱۰ بر ۷ شکست دهد.