سهرابیان: تمام برنامه‌ریزی ما، برای موفقیت قایقرانی در مسابقات آینده است/ نتایج روئینگ در تایلند با پیش‌بینی‌هایمان متفاوت بود

در راستای بررسی شرایط رشته‌های المپیکی در فاصله چندماه مانده به آغاز بزرگترین رویداد ورزشی دنیا، اینبار به سراغ رشته پرمدال قایقرانی رفتیم و با علیرضا سهرابیان، رییس فدراسیون این رشته هم‌کلام شدیم.
image_pdfimage_printچاپ خبر

در راستای بررسی شرایط رشته‌های المپیکی در فاصله چندماه مانده به آغاز بزرگترین رویداد ورزشی دنیا، اینبار به سراغ رشته پرمدال قایقرانی رفتیم و با علیرضا سهرابیان، رییس فدراسیون این رشته هم‌کلام شدیم.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، سهرابیان در پاسخ به وضعیت رویدادها و مسابقات قبلی و آینده قایقرانی گفت: پس از پایان مسابقات مختلفی که در راس آن بازیهای آسیایی هانگژو بود، حال تمرکز خود را برای کسب موفقیت در مسابقات کسب سهمیه المپیک گذاشتیم. مسابقات سهمیه آبهای آرام را در هفته چهارم فروردین در ژاپن خواهیم داشت و مسابقات کسب سهمیه روئینگ نیز هفته سوم اردیبهشت در کره‌جنوبی خواهد بود‌. پس از مسابقات قهرمانی کشور در آبهای آرام یک هفته استراحت داشتیم و پس از آن، رکوردگیریها انجام شد. نفرات برتر مشخص شدند و به ورزشکاران هانگژو اضافه شدند. قرار است که برای اردوی انتخابی، ۳ مرحله داشته باشیم و قایقرانهایی که ۲ مرحله از این ۳ مرحله را با موفقیت طی کنند، وارد مسابقات کسب سهمیه خواهند شد. در روئینگ نیز شرایط به همین منوال خواهد بود.

سهرابیان در پاسخ به عملکرد جوانان در مسابقات روئینگ زیر ۲۳ سال تایلند گفت: دخترهای ما که ۳ مدال طلا گرفتند و باعث افتخارآفرینی شدند، در هانگژو نیز حضور داشتند. جوانان در واقع برنامه‌ ما برای آینده هستند. علیرغم کسب ۳ طلا، نتایج کسب شده در تایلند در مجموع پایین‌تر از حد انتظار و پیش‌بینی‌های ما بود. عزیزان که به تازگی برگشتند را قرار است با تغییر برنامه و تزریق مربیان جدید، برای حضور موفق در آینده آماده کنیم.

وی در پایان نیز با اشاره به برگزاری رویدادهای نزدیک در مجموعه آزادی گفت: ما مسابقات پیشکسوتان را در بخش کانو و کایاک برگزار می‌کنیم و همچنین اردوی تیم ملی پاراکانو را نیز در حال برگزاری داریم. به طور کلی تمامی برنامه‌ریزی‌های ما برای موفقیت قایقرانی در مسابقات آینده خواهد بود.