غیبت مرتضی مهرزاد در اولین اردوی والیبال نشسته

رئیس انجمن والیبال نشسته از برگزاری اولین اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال نشسته مردان برای شرکت در بازی‌های پارالمپیک پاریس از ۱۵ دی در محل فدراسیون جانبازان و توان‌یابان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، علی کشفیا در ادامه اظهارداشت: اولین اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نشسته مردان بعد از بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین برای شرکت در پارالمپیک پاریس از ۱۵ دیماه با حضور ۱۶ بازیکن در محل کمپ تیمهای ملی فدراسیون جانبازان و توان‌یابان برگزار می‌شود. در این اردو رمضان صالحی و مرتضی مهرزاد به‌خاطر آسیب‌دیدگی کتف حضور نخواهند داشت. زمان برگشت این دو بازیکن به اردو هنوز  مشخص نیست و در حال درمان و انجام کار فیزیوتراپی هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که چند درصد از نفرات دعوت شده به اردو ترکیب تیم اعزامی به بازیهای پارالمپیک پاریس را تشکیل خواهند داد، افزود: مشخص نیست و بستگی به نظر سرمربی تیم ملی دارد البته در هر مرحله اردو وضعیت بازیکنان دعوت شده از نظر آمادگی بدنی و فنی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا بهترینها را به پارالمپیک اعزام کنیم.

رئیس انجمن والیبال نشسته همچنین درباره رقابتهای لیگ برتر والیبال نشسته مردان نیز گفت: رقابتهای لیگ برتر با حضور ۵ تیم ذوب آهن اصفهان، شهرداری گنبد، مهر مولانای چالوس، نفت و پالایش آبادان و مس شهر بابک از هفته پیش آغاز شده که در اولین بازی ذوب‌آهن با نتیجه ۳ بر یک شهرداری گنبد را شکست داد. سعی داریم همزمان با برگزاری اردوها رقابتهای لیگ را نیز برگزار کنیم تا بازیکنان مستعد را شناسایی و به تیم ملی دعوت کنیم.

کشفیا در  پایان درباره تداوم صدرنشینی تیم ملی والیبال نشسته مردان در رنکینگ جهانی، اظهارداشت: تیم ملی والیبال نشسته ایران همیشه سعی کرده در تمام میادین آسیایی، جهانی و پارالمپیک برتری خود را ثابت کند و شایستگی این صدرنشینی را دارد. امسال نیز در آخرین رنکینگ جهانی با کسب ۵۰۰ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت و تیم بانوان نیز که در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین نایب قهرمانی شده بود با ۱۰۹۳ امتیاز در جایگاه سیزدهم ایستاد.