میراسماعیلی: میزبانی از رویداد‌های بزرگ جودوی آسیا اتفاقی تاریخی است/ پیگیر مربی خارجی و وایلد کارت هستیم

رئیس فدراسیون جودو گفت: در جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون جهانی داشتیم قول استخدام یک مربی خارجی باکیفیت را گرفتیم که قرار است تقریباً تمام حقوق ماهیانه او را هم آنها پرداخت کنند که دستاورد مهمی است.
image_pdfimage_printچاپ خبر

آرش میراسماعیلی گفت:درباره میزبانی ایران از رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا در رده سنی جوانان و بزرگسالان و قهرمانی کاتا آسیا اظهار داشت: بعد از جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون جهانی در ابوظبی داشتم، پالس‌های مثبتی از او برای گرفتن میزبانی مسابقات بین‌المللی در ایران دریافت کردم. پس از آن در چارچوب برگزاری مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا هم با «عبید الانزی» رئیس اتحادیه جودو آسیا صحبت کردم و کار میزبانی را تقریبا نهایی کردیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کشور ما برای اخذ میزبانی رقابت‌های بین‌المللی، در نهایت تصمیم‌گیری شد مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در رده سنی جوانان و بزرگسالان و قهرمانی کاتا آسیا در کشور عزیزمان برگزار شود. این رقابت‌ها اواخر خردادماه سال ۱۴۰۳ به میزبانی ایران و در جزیره کیش برگزار می‌شود و یک اتفاق تاریخی برای جودوی ایران است که توانستیم میزبانی را بگیریم.

*فدراسیون جهانی قول داد حقوق مربی خارجی ما را پرداخت کند

رئیس فدراسیون جودو درباره حضور سرمربی خارجی برای هدایت تیم ملی تصریح کرد: آخرین بار پیش از سال جدید میلادی با رئیس فدراسیون جهانی صحبت کردم و تا زمان قطعی شدن این موضوع با جدیت آن را پیگیری می‌کنم. «ویزر» در جلسه‌ای که با هم داشتیم قول استخدام یک مربی خارجی باکیفیت را داد که قرار است تقریبا تمام حقوق ماهیانه او را هم فدراسیون جهانی پرداخت کند که این برای ما دستاورد مهمی است.

میراسماعیلی ادامه داد: یک جلسه با کادرفنی داشتیم و اجبار داریم تا فورا اردو‌های بزرگسالان برگزار شود، چون نباید از برنامه‌های خود عقب بمانیم. اوایل اردیبهشت ماه مسابقات قهرمانی آسیا را داریم و باید یک نشست مهم با مدیر سازمان تیم‌های ملی برگزار کنیم تا درباره خیلی از مسائل تصمیم‌گیری شود.

*تقریباً هیچکدام از مربیان تیم‌های ملی با ما قرارداد ندارند

وی در واکنش به اینکه مربیان تیم‌های مختلف جودو تا چه زمانی قرارداد دارند، گفت: تقریباً هیچکدام از مربیان با ما قرارداد ندارند و باید عملکرد آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم. زمان را از دست نمی‌دهیم و در اولین فرصت کار‌ها را پیگیری می‌کنیم تا اردو‌ها استارت بخورد.

رئیس فدراسیون جودو درخصوص اینکه سهمیه وایلد کارت المپیک پاریس به کجا رسید، گفت: بعد از رقابت‌های قهرمانی جهان سهمیه‌ها بسته می‌شود و جودوکارانی که در رنکینگ قرار دارند، تکلیفشان برای پاریس مشخص می‌شود. احتمالاً با توجه به شرایط ما و درخواستی که فدراسیون جهانی از IOC داشته، یک سهمیه به جودوی ایران برای المپیک پاریس اختصاص داده شود. ضمن اینکه رئیس فدراسیون جهانی به ما قول داد تا کار‌های مربوط به این موضوع را پیگیری کند؛ من هم تا آخرین لحظه تلاش می‌کنم و به این موضوع خیلی خوشبین هستم.