تصمیم‌گیری کمیته المپیک برای پاداش مدال آوران المپیک پاریس

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: همین سه شنبه در هیات اجرایی تصمیم‌گیری می‌کنیم که چه پاداشی را برای المپیک پاریس در نظر بگیریم

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، سید مناف هاشمی در جریان مراسم گرامی‌داشت پنجاه و ششمین سالگرد غلامرضا تختی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تختی به جامعه ورزش و مردم ایران خدماتی رسانده که در طول این سال‌ها فراموش نشده و روز به روز هم مراسم او پر رنگ تر می‌شود. جوانان و ورزشکاران ما از بزرگانی چون تختی الگو گرفته‌اند و باید این راه را ادامه دهند و جوانمردی و فتوت را از او الگو بگیرند. باید بتوانیم بزرگانی همچون تختی را الگوی خود قرار دهیم. کمیته ملی المپیک هم امسال برنامه خوبی را در دستور کار دارد و قرار بود در روز تولد تختی ۵ شهریور برنامه صده المپیک را داشته باشیم که به جهت همزمانی با بازی های آسیایی هانگژو به سوم بهمن امسال موکول شد و در دستور کار است.

وی در ادامه گفت: ۷۶ مدال المپیک را توسط ۶۱ ورزشکار المپیکی در طول ۸۰ سال گذشته گرفته‌ایم. حضور کشور ما در المپیک به ششکل رسمی و غیر رسمی ۱۰۰ سال است به همین خاطر این برنامه صده را برگزار کنیم که از مدال آوران المپیک قدردانی کنیم و نشان افتخار به آنها بدهیم. البته ۱۵ ورزشکار ما مرحوم شده‌اند و خانواده های آنها را دعوت کرده‌ایم و مابقی را از سراسر دنیا دعوت کرده‌ایم تا به این برنامه بیایند. مراسم قدردانی خوبی است. موزیک استاد انتظامی و صدای تختی را توسط بهمنش که در خاطرات رسانه‌ای‌اش بوده است را رونمایی می‌کنیم. یاد و خاطره همه ورزشکاران به خصوص تختی و سایر مدال آوران که در قید حیات هستند را گرامی می‌داریم.

هاشمی همچنین گفت: بزرگی و جوانمردی که در وجود تختی بود را کمتر کسی داشته و به همین دلیل الگو شده است. در کنار مردم بودن بزرگترین ویژگی جهان پهلوان تختی بوده است. از او سوال شده بود که بهترین مدالی که دارید کدام بود چون استحضار دارید که او اولین عزیزی بوده که در سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۵۶ و ۱۳۵۲ دو مدال طلا و یک نقره گرفته است. اهمیت آن مدال‌ها کمتر از افتخار دوستی و مردم بوده است.

وی همچنین گفت: تختی می‌گفت آن مدالها را برای مردم کشور گرفتم و می‌دانم که قلب مردم مهربان است. خوشحالی مردم برای او مهمتر بود. به همین خاطر در همه عرصه‌های مردمی حضور داشت. ما هم وظیفه خود دانستیم که این برنامه را داشته باشیم.

دبیرکل کمیته المپیک در خصوص تفاوت پاداش فوتبالیستها و سایر ورزشکاران گفت: پیشنهاد می‌کنم مراسم زیبای مرحوم تختی را با این سوال‌ها قاطی نکنیم. فدراسیون‌ها پیگیری می‌کنند و آن چیزی که وظیفه ما است را در هیات اجرایی همین سه شنبه تصمیم‌گیری کنیم که چه پاداشی را برای المپیک پاریس در نظر بگیریم. هر مصوبه ای را که هیات اجرایی داشت را اعلام می‌کنیم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که پیشنهاد شما چیست گفت: ان‌شاءالله در جلسه اعلام می‌کنیم.