حیدری به فینال راه یافت/ شانس کسب ۳ مدال برنز برای ایران

روز دوم رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان پاریس با صعود مبینا حیدری به دیدار نهایی و راهیابی سه نماینده کشورمان به دیدار رده‌بندی به پایان رسید.

image_pdfimage_printچاپ خبر

 به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته؛ با پایان روز دوم لیگ جهانی کاراته وان فرانسه که با حضور برترین‌های رنکینگ جهان در پاریس فرانسه برگزار شد، مبینا حیدری راهی دیدار نهایی شد و لیلا برجعلی، امیر مهدی‌زاده و مهدی عاشوری به دیدار کسب مدال برنز راه یافتند.

مبینا حیدری در وزن ۶۸-کیلوگرم در جدول دوره‌ای ابتدا نماینده کشور میزبان و دارنده طلای لیگ سری A قبرس را ۳ بر یک از پیش رو برداشت. سپس ۵ بر یک مقابل نماینده کرواسی به برتری رسید تا در دیدار سوم به مصاف سیکو جورجیا زفانیا نفر چهارم رنکینگ دارنده برنز جهان ۲۰۲۳ و ۲ طلا و ۲ برنز آسیا برود، او در این رقابت هم ۶ بر ۴ به پیروزی رسید تا در جمع هشت نفر برتر راهی مرحله حذفی شود.

حیدری در دیدار نخست مرحله حذفی ۴ بر ۲ تسویا کاما از ژاپن را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی هم ۸ بر ۴ از سد سیلویا سمرارو نفر پنجم جهان و دارنده ۶ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز لیگ‌های جهانی عبور کرد تا امروز برای کسب نشان طلا به مصاف تالیا سومبه نماینده کشور میزبان برود.