رحیمی: مدال المپیک را فدای کسب سهمیه نمی‌کنیم/ استخوان‌بندی تیم ملی تکواندو را هم دهه هشتادی‌ها تشکیل می‌دهند

دبیر فدراسیون تکواندو گفت: نمی‌خواهیم مدال المپیک را فدای کسب سهمیه کنیم، چون هدف اصلی ما کسب مدال در این رویداد بزرگ است تا طلسم ناکامی در ۲ دوره گذشته را بشکنیم.
image_pdfimage_printچاپ خبر

اصغر رحیمی درباره تکواندوکار اعزامی در بخش مردان به مسابقات قاره‌ای چین اظهار داشت: دو ملاک برای انتخاب داشتیم که اولی تیم ملی تکواندو بود که برگزار شد و اولویت دوم هم رقابت‌های فجیره است. قطعاً پس از رقابت‌های فجیره نفر اصلی را انتخاب می‌کنیم تا به امید خدا بتوانیم هم در بخش بانوان و هم مردان به سهمیه المپیک دست پیدا کنیم.

امیدواریم طلسم ناکامی در ۲ دوره گذشته المپیک را بشکنیم

وی درباره اینکه چرا در وزن ۶۸ کیلوگرم تکواندوکار به چین اعزام نمی‌شود، گفت: در این وزن خیلی ساده می‌توانیم سهمیه بگیریم، اما در المپیک کارمان خیلی سخت است. نمی‌خواهیم مدال المپیک را فدای کسب سهمیه کنیم، چون هدف اصلی ما کسب مدال در این رویداد بزرگ است تا بتوانیم طلسم ناکامی در دو دوره گذشته را بشکنیم.

مدیر فنی تیم‌های ملی تکواندو ادامه داد: در اوزان ۵۸ و به اضافه ۸۰ کیلوگرم شانس بیشتری داریم و احتمالاً بعد از رقابت‌های فجیره امارات در یکی از این دو وزن نفر خود را مشخص می‌کنیم. قطعاً جلساتی با کادرفنی داریم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

استخوان‌بندی تکواندو در تمام دنیا جوان شده است

دبیر فدراسیون تکواندو درباره شایعه تمدید قرارداد با سرمربی تیم امید گفت: او به ما پیشنهاد یک برنامه ۴ ساله داد که در حال بررسی هستیم و هنوز این موضوع را قبول نکرده‌ایم. اینکه تیم امید ما را دهه هشتادی‌ها تشکیل می‌دهند درست است، اما در تیم ملی بزرگسالان هم تقریباً اکثر بچه‌ها دهه هشتادی هستند. رده سنی بچه‌های بزرگسالان و امید تا حد زیادی یکی است و استخوان‌بندی تکواندو در تمام دنیا جوان شده است.

رحیمی در واکنش به اینکه چه زمانی برنامه‌های تدارکاتی برای المپین‌ها نهایی خواهد شد خاطرنشان کرد: اسفند ماه سال جاری که مسابقات تمام شود و تکلیف قاره‌ای نهایی شده باشد، تمام برنامه‌های ما روی آماده‌سازی المپیکی‌ها متمرکز خواهد شد. قطعاً اردو‌های تدارکاتی و تورنمنت‌های مختلفی در نظر داریم که به وقتش در این خصوص اطلاع رسانی خواهیم کرد.