پیشنهاد سهمیه‌بندی جدید در باشگاههای آسیا تا …

جلسات سالیانه کمیته‌های کنفدراسیون والیبال آسیا روزهای ابتدایی فوریه در تایلند و با حضور اعضای ایرانی برگزار شد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)؛ نشست کمیته داوران کنفدارسیون والیبال آسیا از جمله این نشستها بود که با حضور از جمله محمد شاهمیری در روزهای ۱۲ و ۱۳ بهمن تشکیل شد. در این نشست اعلام شد که پنج رویداد والیبال در سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود که در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان و زنان آسیا، چلنج‌کاپ مردان و زنان آسیا و مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان زیر نظر ورد و برگزار می‌شود.

بر این اساس پیشنهاد شد که مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان و زنان آسیا با حضور هشت تیم در دو گروه مقدماتی برگزار شود و چهار تیم برتر راهی مرحله نیمه نهایی شوند. هشت تیم شامل میزبان، پنج تیم از پنج منطقه آسیا و دو تیم بر اساس دسته بندی فدراسیون های دیگر برای فدراسیون های ملی انتخاب می شوند. این پیشنهاد با واکنش متفاوت اعضای کمیته های داوران و مسابقات روبرو می شود و برای اجرایی شدن نیاز به انتخاب از سوی هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا دارد.

همچنین در جلسه کمیته داوران درباره قوانین جدید داوری والیبال که کمیته داوران و مقررات فدراسیون جهانی والیبال آن‌ها در مسابقات سال ۲۰۲۳ به صورت آزمایشی اجرا شدند، بحث‌های کارشناسی انجام شد و این قوانین برای تصویب نهایی به هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال ارسال شد. جلسه کمیته مالی کنفدراسیون والیبال آسیا نیز با حضور رئیس این کنفدراسیون برگزار شد و مهدی اسلامی به عنوان نماینده ایران به صورت آنلاین در این جلسه شرکت کرد. علاوه بر این بر پنج عضو کمیته مالی، ریتا سوبوو رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا، کیاتیپونگ دبیرکل کنفدراسیون آسیا به همراه شانریت وانگپراسرت مدیر اجرایی آسیا نیز در این نشست حضور داشتند.

جلسه با خوش آمد گویی ریتا و تاکید بر فعالیت و همبستگی اعضای کمیته ها برای تصمیم گیری پروپوزال های شروع شد. آنها ادامه فعالیت والیبال از سال ۲۰۲۲ را به خوبی خواند و دانست را سرآغاز مثبت برای شروع هیجان والیبالی در سالن‌ها. انجمن این نشست در خصوص درآمدها و هزینه‌های مالی، اسپانسرهای سال ۲۰۲۴ و قرارداد با والیبال ورلد بود که عضو کمیته ایرانی اسلامی در خصوص بیعانه ۱۰ هزار دلاری و تضمین‌نامه فدراسیون‌ها برای شرکت در مسابقات آسیا، حقوق مالکیت در پرداخت جرایم انصراف از شرکت در مسابقه و کمک میزبانی با توجه به قرارداد با والیبال ورلد به عنوان اسپانسر جدید پیشنهادات و توضیحاتی ارائه داد.

وی در خصوص شرایط ویژه ایران برای پرداخت تضمین با توجه به وجود تحریم‌های مالی با در نظر گرفتن اعتبار والیبال ایران برای حضور در مسابقات و همچنین عدم پرداخت جریمه مغولستان اعتراض کرد و خواستار پیگیری موضوع ازسوی هیئت رئیسه و کمیته مسابقات شد. نشست کمیته مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار شد و محمود افشاردوست عضو ایرانی این کمیته به صورت آنلاین در آن شرکت کرد. پروژه تداوم اروآسیا از جمله مباحث این نشست بود که پیشنهاداتی از جمله افزایش تعداد مربیان شرکت کننده در این دوره ارائه شد. همچنین می‌شود که پروژهای در حوزه مربیگری تعریف شود و سمینارهای مربیگری مخصوص آسیا با دعوت از مربیان و اساتید برجسته بین‌المللی و کمک مدرسین آسیایی برگزار می‌شود که در این سیمنارها مباحثی مانند توسعه تکنیک‌ها و استراتژی‌های جدید والیبال تدریس می‌شود.

بررسی عملکرد کمیته مربیان آسیا در سال ۲۰۲۳ از دیگر محورهای این نشست بود. همچنین مقرر شد که مدرسین جهانی به عنوان محمود افشاردوست از ایران، پارک کی وون از کره جنوبی و …. مربیانی را برای تدریس مباحثی چون روانشناسی، بدنسازی، تکنیک و تاکتیک به کمیته مربیان معرفی می کنند تا در نهایت سه نفر برای تدریس در پروژه های اروآسیا در آینده انتخاب شوند.

پروژه دوره‌های مربیان ۹گری اروپا – آسیا از سال ۹ برای ارتقای سطح فنی مربیان جوان اورآسیا راه‌اندازی شده است تا در آینده از بهترین‌های جهان شوند. غلامرضا نوروزی عضو کمیته پزشکی AVC نیز به صورت آنلاین در جلسه سالیانه این کمیته شرکت و نظرات خود را در مورد موضوعات بیان شده بیان کرد. نادر انصاری به عنوان عضو کمیته ساحلی آسیا و مسعود یزدان پناه به عنوان عضو کمیته مسابقات آسیا نیز به صورت حضوری در نشست کمیته های خود شرکت کردند و در این نشست موضوعاتی مطرح شد که باید ابتدا به تصویب هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا برسد و بعد از آن به صورت صورت گیرد. رسمی اعلام شود.

جلسه هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا ماه می در بالی اندونزی برگزار می‌شود و تمام تصمیم‌های مطرح شده در نشست کمیته‌های آسیا برای تصمیم نهایی مطرح می‌شود. فدراسیون والیبال ایران به عنوان یکی از فعال‌ترین ارگان‌های کنفدراسیون والیبال آسیا با داشتن ۸ کرسی بین‌المللی در کمیته‌های مختلف این کنفدراسیون شناخته می‌شود.