نداف: حق استفاده از مربی خارجی در تیم ملی تنیس به صورت قانونی را نداریم

عضو تیم ملی تنیس کشورمان گفت: تنیس ایران برای پیشرفت نیاز به مربی خارجی دارد ولی در مسابقات دیویس کاپ بر اساس قانون هیچ تیمی حق استفاده از مربی غیر وطنی را ندارد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

حمیدرضا نداف در مورد آخرین وضعیت تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات دیویس کاپ اظهارداشت: ما بعد از سالها تلاش موفق شدیم به گروه دو جهانی صعود کنیم این اتفاق در مسابقات سریلانکا رقم خورد که عنوان قهرمانی را به دست آوردیم. در ادامه و در جریان قرعه کشی هم موفق شدیم میزبانی پلی آف دیویس کاپ را به دست بیاوریم. این حق ما بود ولی متاسفانه تیم استونی حاضر نشد برای برگزاری بازی به ایران بیاید.

وی افزود: حالا قرار است این بازی در کشور ثالث برگزار شود میزبان مجددا کشور سریلانکاست اما اگر میزبان خودمان بودیم شرایط خیلی فرق داشت. هوای آنجا شرجی است و اذیت کننده ولی چاره‌ای نیست تلاش می‌کنیم نتایج خوبی را رقم بزنیم. بازی بسیار حساسی است و جای اشتباه نداریم.

عضو تیم ملی تنیس کشورمان با بیان اینکه شناخت نسبی از تیم استونی داریم، گفت: برای شناخت و ارزیابی تیم کافی است که فقط نیم نگاهی به رنکینگ بازیکن‌های آن داشته باشیم. دو بازیکن استونی واقعا جایگاه خوبی در رنک دارند علاوه بر این ما هم بعد از ۵۰ سال قرار است برای نخستین‌بار با یک تیم اروپایی بازی کنیم. نمی‌توانم بگویم شناخت کافی دارم چون تجربه نسخت‌مان است با این حال تلاش می‌کنیم برنده بازی باشیم تا همچنان این جایگاه را حفظ کنیم.

نداف در مورد روند آماده سازی تیم برای شرکت در این مسابقه عنوان کرد: از ۶ لغایت ۲۰ اسفندماه در مسابقات تور جهانی تنیس مردان که در زمین‌های تنیس المپیک کیش برگزار خواهد شد حضور پیدا خواهیم کرد. این مسابقات هم جذابیت خودش را دارد چون اکثر کشورها بخاطر شرایط خوب آب و هوای کیش مشتاق حضور در این رقبت‌ها هستند.

وی با اشاره به لزوم جذب مربی خارجی گفت: بر اساس قانون در مسابقات دیویس کاپ حتما روی نیمکت باید مربی ایرانی حضور داشته باشد اما قطعا تنیس ایران برای بروز شدن و پیشرفت بیشتر نیاز به مربی و مشاور خارجی دارد. مربیان داخلی هم توانمند هستند ولی همچنان جای پیشرفت داریم و می توانیم برای دست یابی به این رشد از حضور مربیان خارجی استفاده کنیم.

نداف در پایان خاطر نشان کرد: تنیس ایران تیم جوان و خوبی دارد همین که بعد از ۹ سال ایران میزبان مسابقات فیوچرز بود یعنی گام خوبی برای پیشرفت برداشته شده است. امیدوارم در این دو رویداد پیش رو هم بتوانیم نتایج خوبی را برای تنیس ایران رقم بزنیم.