وزیر ورزش: با حرف مربی نباید چمن ورزشگاه را عوض کنیم/ واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی

وزیر ورزش و جوانان به احیای طرح آمایش سرزمینی در وزارت ورزش و جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بی‌عدالتی در توزیع امکانات ورزشی برطرف می‌شود و تصمیمات نادرست نیز کمتر خواهد شد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران – ایپنا ؛ کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان پس از حضور در گلزار شهدای وادی رحمت و بازدید از مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز، به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز رفت.
هاشمی در ابتدای این دیدار به بازدید خود از مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز اشاره و اظهار داشت: نباید حرف یک مربی برای ما ملاک عمل قرار گیرد، بلکه گروه‌های کارشناسی را برای بررسی چمن این ورزشگاه اعزام می‌کنیم و گزارش‌های تخصصی مبنای کار ما خواهد بود. بر این اساس اگر بنابر تعویض چمن باشد، آن را تعویض خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه تعویض چمن زمان‌بر خواهد بود، گفت: در مدت زمان تعویض چمن، بازی‌های خانگی تراکتور بایستی در ورزشگاه دیگری برگزار شود.
هاشمی در رابطه با وضعیت پیست دوچرخه‌سواری مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز خاطرنشان کرد: این پیست یکی از استانداردترین پیست‌های دوچرخه‌سواری کشور است اما به دلیل موقعیت مکانی، امکان استفاده حداکثری از آن وجود ندارد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برای استفاده از این پیست نیاز به دیوارکشی دور آن داریم که نیازمند بودجه ۱۲۰ میلیارد ریالی است.
«مشکل اصلی ورزشگاه‌های سطح کشور توسعه و نگهداری آن‌ها است» وزیر ورزش و جوانان با بیان این جمله ادامه داد: ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز یکی از این ورزشگاه‌ها است و طبق اعلام مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، شهرداری آماده است تا نگهداری این مجموعه را بر عهده بگیرد و ما نیز آماده هستیم اقدامات لازم برای این کار را انجام دهیم.
وی افزود: در هیئت دولت مشکلی در این زمینه نداریم و هر ارگانی که آماده است و می‌تواند در نگهداری ورزشگاه‌ها هزینه کند، ما پیگیر درخواست آن‌ها خواهیم بود.
وزیر ورزش و جوانان به احیای طرح آمایش سرزمینی در وزارت ورزش و جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بی‌عدالتی در توزیع امکانات ورزشی برطرف می‌شود و تصمیمات نادرست نیز کمتر خواهد شد. برای مثال در شهری ورزشگاه ۲۵ هزار نفری ساخته‌ایم که طرفدار فوتبال ندارد و در شهری که طرفداران فوتبال آن زیاد است، ورزشگاه کم داریم.
هاشمی با اشاره به جلسه شورای عالی ورزش در حضور رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در این جلسه اجرای آمایش سرزمینی را مورد تاکید قرار دادند.
وی همچنین از سیاست برگزاری رقابت‌های بین‌المللی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: هم بازتاب برگزاری مسابقات در شهری غیر از تهران مثبت بوده و هم می‌تواند ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور را برجسته‌تر کند. تبریز هم ظرفیت‌های بسیاری در این زمینه دارد و می‌تواند در چندین رشته ورزشی میزبانی کند.
وزیر ورزش و جوانان از وجود سه هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور خبر داد و گفت: عملیات اجرایی برخی از این پروژه‌ها از سال ۱۳۸۰ آغاز شده است. اولویت وزارت ورزش و جوانان نیز اتمام پروژه‌هایی است که بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. یکی از طرح‌های وزارت ورزش برای اتمام این پروژه‌ها واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش است که در صورت اجرایی شدن آن ۳۵ درصد پروژه‌های نیمه‌تمام قابل بهره‌برداری خواهد بود.
وی در پایان گفت: البته سیاست ما در مناطق محروم متفاوت است و خود دولت پیگیر اتمام این پروژه‌ها خواهد بود. یک هزار و ۸۹۰ طرح از مجموع طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی چمن مصنوعی هستند که ۲۵ مورد آن در آذربایجان شرقی است و با مجموع ۵۰ هزار میلیارد ریال قابل بهره‌برداری هستند