سیفی: متاسفانه مبلغ قراردادها در لیگ ووشو پایین است/ قصد خداحافظی از دنیای حرفه ای را ندارم

ملی پوش ووشو کشورمان گفت: متاسفانه مبلغ قرارداد‌ها در لیگ ووشو آن قدر پایین است که فقط هزینه ایاب و ذهاب می‌شود.

image_pdfimage_printچاپ خبر

 محسن سیفی ملی پوش  و قهرمان ووشو کشورمان درباره وضعیتش اظهار کرد: من همواره چه اردو باشد و چه نباشد ۲ جلسه تمرین خود را در روز دارم و اکنون هم شرایطم خوب است. همچنین با تیم ملی دانشگاه آزاد توانستیم ششمین قهرمانی خود در لیگ برتر ووشو را به دست آوریم.

سیفی درباره اینکه  در مسابقات MMA شرکت نمی‌کند، گفت: من ۴ مسابقه برای سازمان Brave در بحرین  دادم و ان شا الله سال جدید میلادی بعد از عید و اوایل اردیبهشت ماه یک مسابقه داشته باشم و به احتمال زیاد این مسابقه برای کسب کمربند خواهد بود. همچنین شنیدم برای تیم‌هایی که نتوانستند روادید آمریکا را بگیرند  مسابقات جهانی کوچکی  سال آینده برگزار می‌شود که نفرات مدال آور این مسابقات به جام جهانی راه می‌یابند و قرار است در این مسابقات شرکت کنم. بدنم هم شرایطش خوب است و هر چه خدا بخواهد.

ملی پوش ووشو درباره اینکه پاداش بازی‌های آسیایی هانگژو را دریافت کرده است، گفت: پاداش پای سکو را که کمیته المپیک وعده داده بود معادل ریالی اش را بعد از کسب مدال دادند و فکر می‌کنم مراسم تجلیل از مدال آوران در  اواخر اسفند ماه برگزار می‌شود و جایزه وزارت ورزش را به قهرمانان و مدال آوران می‌دهند.

او درباره اینکه وضعیت ووشو به چه صورت است، گفت: خدا را شکر وضعیت خوب است و آخرین رویدادی که در ووشو برگزار شد بازی‌های آسیایی بود که این رشته ورزشی بعد از کشتی بهترین نتیجه را داشت و خیلی خارق العاده بود و این نشان دهنده این است که صدیقی و همکارانش در فدراسیون ووشو شبانه روز تلاش می‌کنند و من هم به عنوان کاپیتان تیم ملی می‌دانم که صدیقی چه دغدغه‌هایی برای کسب نتایج بهتر دارد و زمانی که هیچ رشته ورزشی اردوهایش شروع نشده بود ما اردوهایمان شروع شد و مسابقات انتخابی خود را داده بودیم و تیم ووشو به خوبی تمرین می‌کرد تا به بازی‌های آسیایی برسیم و خدا را شکر نتایج خوبی هم گرفتیم. وضعیت ووشو با هدایت و مدیریت  صدیقی خوب است و مسیری که از زمان علی نژاد شروع شده بود را ادامه می‌دهد.

سیفی درباره اینکه مبلغ قرارداد‌ها در لیگ ووشو به چه صورت است، گفت: متاسفانه مبلغ  قرارداد ها به خاطر نبود اسپانسر‌ها زیاد نیست و در حدی هست که ورزشکار ایاب و ذهاب داشته باشد و واقعیتش سخت است. اگر بخواهیم این مبالغ را با سایر رشته‌ها قیاس کنیم که اصلا پول کمی است، اما  همین مقدار هم برای ورزشکاران بد نیست. ان شا الله اسپانسر‌ها به سمت ووشو بیایند و مبلغ قرارداد‌ها از چیزی که هست خیلی بهتر شود و ورزشکاران هم روی لیگ ووشو حساب کنند.

قهرمان ووشو کشورمان درباره اینکه قصد خداحافظی از دنیای حرفه‌ای ووشو دارد،گفت: نه، من فعلا جوان هستم و شرایطم خوب است و  وضعیتم از لحاظ ذهنی و جسمی به صورتی است که می‌توانم همچنان مسابقه بدهم. واقعیتش فکر نکردم که فردا خداحافظی کنم یا یکسال دیگر این کار را کنم. هر لحظه‌ای که احساس کنم که دیگر نمی‌توانم  برای تیم ملی و کشورم به عنوان یک ورزشکار مثمر ثمر باشم حتما جایم را به جوانتر‌ها می‌دهم که بیایند و کسب افتخار کنند. در حال حاضر روزانه ۲ وعده تمرین می‌کنم و بدنم هم خوب است و خدا را شکر مشکلی برای ادامه دادن ندارم.

او درباره اینکه حمایت‌ها از سوی هیئت ورزش استان زنجان خوب است، گفت: هیئت زنجان یکی از سردمداران هیئت‌های ووشو است و در ۳ دوره گذشته بازی‌های آسیایی ۵۰ درصد ورزشکاران در بخش ساندا زنجانی بودند و همواره از سال ۲۰۰۸ تا اکنون در تمامی اعزام‌ها زنجانی‌ها حضور داشتند و من هم در تمام اعزام‌ها بودم و مدال گرفتم. زنجان به چین ایران معروف است و شرایط ویژه‌ای در هیئت‌ها و اداره کل ورزش و جوانان زنجان دارد و در آمایش سرزمینی صورت گرفته،  هیئت ووشو زنجان مقام اول را کسب کرد و این نشان می‌دهد که شرایط ویژه‌ای دارد. الماسی رئیس هیئت ووشو زنجان  یک هفته پیش به علت مسئله شخصی استعفا داد و او زحمت زیادی کشید و شرایط ویژه‌ای را برای ورزشکاران  ایجاد کرده بود و مدام در اردو‌های تیم ملی با ورزشکاران در ارتباط بود و کار‌هایی که رئیس هیئت در توانش می‌تواند انجام بدهد را الماسی انجام داده است و من به نوبه خودم از الماسی تشکر می‌کنم.

سیفی درباره اینکه به عنوان قهرمان ووشو چه توقع و انتظاری از مسئولان ورزش دارد، گفت: واقعیتش این است که شرایط اقتصادی مردم آن قدر سخت است که من چیزی برای خودم و ورزشکاران بخواهم درست نیست. ما چندین سال است که گفتنی‌ها را گفتیم و همه ورزشکاران یکسری از مشکلات را بیان کردند و امیدوارم اول مشکلات مردم از لحاظ معیشتی و اقتصادی حل شود و در آخر ما ورزشکاران شرایط خوبی در ورزش داشته باشیم و بعد از کسب مدال بتوانیم زندگی راحتی را داشته باشیم. من از هاشمی وزیر ورزش و جوانان و خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک  تشکر می‌کنم  که  مبلغ پاداش  مدال آوران المپیک رقمی هست که می‌شود روی آن حساب کرد. درست است ما ۲، ۳ مدال طلا در المپیک نمی‌گیریم، اما همین مبلغ باعث انگیزه ورزشکاران می‌شود. متاسفانه ووشو در المپیک نیست، اما من  شنیدم که تیم ملی جوانان در المپیک  جوانان ۲۰۲۶ حضور دارد و این نوید بخش این است که به زودی ووشو هم المپیکی می‌شود. البته فکر نکنم که به سن ما برسد که بتوانیم در المپیک شرکت کنیم، اما همین که ووشو المپیکی شود برای ما کافی است.