معجزه بزرگ ساحل‌عاج؛ قهرمانی پس از اخراج مربی!

 تیم ملی فوتبال ساحل عاج با پیروزی ۲ بر یک مقابل نیجریه، مقام قهرمانی جام ملت‌های آفریقا را از آنِ خود کرد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ در دیدار نهایی جام ملت‌های آفریقا که یکشنبه شب در ورزشگاه ملی ساحل عاج در شهر آبیجان برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه ۲ بر یک نیجریه را شکست داد و قهرمان شد.

در این دیدار ویلیام تروست اکونگ در دقیقه ۳۸ نیجریه را پیش انداخت اما فیل‌ها با گل‌های فرانک کسیه در دقیقه ۶۲ و سباستین آلر در دقیقه ۸۱ در این مسابقه پیروز و صاحب جام قهرمانی شدند. این سومین قهرمانی ساحل عاج در جام ملت‌های آفریقاست.

قهرمانی دراماتیک ساحل عاج در این جام در حالی به دست آمد که این تیم با کسب نتایج ضعیف در مرحله گروهی در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار داشت و ژان-لوئی گاسه سرمربی فرانسوی فیل‌ها پس از شکست چهار بر صفر از گینه استوایی از سمت خود برکنار شد.

ساحل عاج در پایان مرحله گروهی و به لطف پیروزی مراکش بر زامبیا موفق شد به عنوان تیم سوم راهی مرحله بعد شود و پس از آن سنگال، مدافع عنوان قهرمانی و همچنین مالی و کنگو را از میان برداشت تا به دیدار نهایی برسد.

در بازی رده‌بندی هم آفریقای جنوبی در ضربات پنالتی ۶-۵ کنگو را شکست داد و سوم شد.

به این ترتیب ساحل عاج برای سومین بار قهرمان مهمترین تورنمنت فوتبال در قاره آفریقا شد و کنار نیجریه به‌عنوان چهارمین تیم دارنده بیشترین قهرمانی در این رقابت‌ها قرار گرفت. مصر با هفت قهرمانی، کامرون با پنج قهرمانی و غنا با چهار قهرمانی تیم‌های اول تا سوم این رده‌بندی هستند.

۲۵۸ ۲۵۸