حضور در المپیک هدف بعدی است

سهرابیان: نمی‌دانم برخی از افراد به چه دلیل به دنبال تخریب روحیه ورزشکاران هستند

اگر دوپینگی از سوی ورزشکاری رخ دهد، مطمئناً نادو در ابتدا به فدراسیون پزشکی ورزشی و بلافاصله به فدراسیون مربوطه و خود ورزشکار اعلام خواهد کرد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)؛ علیرضا سهرابیان در رابطه با برنامه‌های فدراسیون قایقرانی اظهارداشت: در بازیهای آسیایی هانگژو هدفمان ارتقای سبد مدالی ایران بود که خدا را شکر ملی‌پوشان قایقرانی موفق به انجام این کار شدند و هدف بعدی ما حضور در رقابتهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

وی ادامه داد: تمرینات ملی‌پوشان به صورت منظم برگزار می‌شود و در تلاش هستیم تا در فروردین ۱۴۰۳ در دو رویداد حضور یابیم. اولین رویداد باید در مسابقات آب‌های آرام که در کشور ژاپن برگزار می‌شود حضور یابیم و پس از آن مسابقات رویینگ در کره جنوبی برگزار خواهد شد که در آن رویداد هم حضور پیدا خواهیم کرد. امیدوارم در هر دو رویداد عملکرد خیلی خوبی را از ملی‌پوشان شاهد باشیم. در اواخر اردیبهشت سال آینده نیز باید در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک در مجارستان حضور پیدا کنیم. به امید خدا تلاش تمام ملی‌پوشان باعث خواهد شد تا نتایج مثبتی را در مسابقات پیش رو کسب خواهیم کرد تا باعث افتخار ایران شویم.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر دوپینگ ملی‌پوشان قایقرانی گفت: متأسفانه برخی از دوستان شایعات زیادی را علیه قایقرانی در فضای رسانه‌ای ایجاد می‌کنند و بارها اعلام کرده‌اند که اگر دوپینگی از سوی ورزشکاری رخ دهد، مطمئناً نادو در ابتدا به فدراسیون پزشکی ورزشی و بلافاصله به فدراسیون مربوطه و خود ورزشکار اعلام خواهد کرد.

سهرابیان خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ نمونه مثبتی از سوی ورزشکاران قایقرانی به نادو، فدراسیون پزشکی ورزشی و فدراسیون قایقرانی ابلاغ نشده است و نمی‌دانم برخی از افراد به چه دلیل به دنبال تخریب روحیه ورزشکاران هستند. من همین جا اعلام می‌کنم که تمام ملی‌پوشان در صحت و سلامت کامل مسابقات را پشت سر گذاشته‌اند و اگر دوپینگی رخ می‌داد مدال نقره نازنین ملایی در مسابقات بازی‌های آسیایی از او پس گرفته می‌شد.

رییس فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: ملایی از حضور در مسابقات انتخابی المپیک که ۲۴ فروردین برگزار می‌شود صرف نظر کرد و امیدوارم در مسابقات پیش رو باز هم شاهد درخشش این ملی پوش باشیم.