حضور هاشمی در نشست هماهنگی بازی‌های داخل سالن آسیا و هنر‌های رزمی

این بازی‌ها که قرار است طی روز‌های ۲۱ لغایت ۳۰ نوامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آبان تا ۱۲ آذر ۱۴۰۳) بطور مشترک در دو شهر بانکوک و چونبوری برگزار شود
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران – ایپنا ؛سیدمناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در نشست هماهنگی ششمین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنر‌های رزمی – چونبوری که در شهر بانکوک برگزار شد حضور یافت.

این نشست که با حضور روسا، دبیران کل و نمایندگان کمیته‌های المپیک کشور‌های آسیایی در شهر بانکوک تایلند برگزار شد مسئولان کمیته برگزاری ششمین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنر‌های رزمی ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت سالن ها، حمل و نقل، اسکان و تشریفات تیم‌ها بر آمادگی خود جهت برگزاری این رقابت‌ها تایید کردند.

این بازی‌ها که قرار است طی روز‌های ۲۱ لغایت ۳۰ نوامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آبان تا ۱۲ آذر ۱۴۰۳) بطور مشترک در دو شهر بانکوک و چونبوری برگزار شود ورزشکاران آسیایی در ۳۶ رشته اصلی و ۲ رشته نمایشی و در قالب ۳۶۵ رویداد به مصاف هم می‌روند.

نمایندگان کمیته‌های المپیک کشور‌های مختلف آسیایی در این سفر به همراه اعضای کمیته برگزاری بازی‌ها از اماکن و سالن‌های مختلف برگزاری رقابت‌ها، حمل و نقل و اسکان ورزشکاران دو شهر بانکوک و چونبوری بازدید کرده و سپس در نشست هماهنگی کمیته برگزاری رقابت‌ها بصورت تصویری (کلیپ و پاورپوینت) به ارائه آخرین اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته جهت برگزاری هر چه بهتر این رقابت‌ها پرداختند.

در این نشست عنوان شد که دهکده خاصی برای ورزشکاران و یا مسئولان وجود ندارد و اماکن اقامتی و دسته بندی ورزشکاران در هتل‌های مختلف و در فواصل نزدیک بهم تعبیه شده است و مباحثی همچون حمل و نقل، تشریفات از فرودگاه تا هتل، نحوه صدور آی دی کارت‌ها و امکانات اصحاب رسانه برای پوشش خبری و تصویری رقابت‌ها و همچنین هماهنگی هر چه بهتر امور بین‌ا‌لملل کمیته‌های المپیک با کمیته برگزاری بازیها، نحوه ارائه تغذیه، طبخ غذا‌های حلال برای کشور‌های مسلمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین از سوی کمیته برگزاری بازی‌ها عنوان شد تا نیمه ماه مارس سالجاری میلادی تقویم کل رویداد‌ها به انضمام تاریخ دقیق برگزاری مسابقات به کمیته‌های المپیک ایمیل می‌شود و میزبان برای برگزاری این رقابت‌ها که به دلیل شیوع کرونا بار‌ها دچار تعویق گردید اعلام آمادگی کرد.

در این سفر محمد تابع سرپرست مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، سیده‌فاطمه موسوی زاده و محمدمهدی سعیدی از امور بین‌الملل نیز حضور داشتند.