مناف هاشمی: پیش‌بینی می‌کنیم ۱۵ تا ۲۰ سهمیه دیگر برای المپیک داشته باشیم

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: قرار است فدراسیون‌های المپیکی را ویژه ببینیم و در سال آینده هم این موضوع را در بودجه لحاظ کنیم.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران – ایپنا ؛ سید مناف هاشمی امروز (سه‌سنبه) پس از سی و چهارمین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آخرین جلسه هیات اجرایی سال جاری را داشتیم و عزیزان حضور پیدا کردند که تصمیمات خوبی اتخاذ شد. درباره شاخص توزیع اعتبارات سال آینده تصمیماتی گرفتیم. سال قبل در بحث کمک به فدراسیون‌ها شاخص در نظر گرفتیم و به یک توافق رسیدیم که ملاک‌هایی در نظر بگیریم. مقرر شد فدراسیون‌های المپیکی را ویژه ببینیم و در سال آینده هم این موضوع را در بودجه لحاظ کنیم.

وی افزود: سال آینده المپیک پاریس و بازی‌های داخل سالن تایلند و بازی‌های زمستانی را داریم و برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ هم برنامه‌هایی داریم تا دو سال و نیم قبل از مسابقات تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم.

هاشمی ادامه داد: عزیزی رییس فدراسیون گلف، پاکدل رییس فدراسیون هندبال و گودرزی رییس سابق سه گانه به نمایندگی از اعضای هیات اجرایی با تیم کارشناسان کمیته المپیک جلساتی برگزار می‌کنند تا اعداد و رقم‌ها را نهایی کنیم و در جلسه فروردین ماه هیات اجرایی نهایی کنیم.

وی گفت: بحث دیگر ما درباره توسعه بازرگانی کمیته المپیک بود که اختیار کامل به ریاست کمیته المپیک داده شد تا در این خصوص تصمیم بگیریم. همچنین درباره ناظران فدراسیون‌ها به توافق قطعی نرسیدیم چون قرار شد خود کمیته المپیک افرادی در نظر بگیرید تا تلاش‌ها و برنامه فدراسیون را نظارت کنند .

دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره حقوق مدال آوران سابق المپیک تصریح کرد: با پیشنهاد بهداد سلیمی تصمین گرفتیم حقوق مدال آوران المپیکی که از صندوق حمایت هم پول می‌گرفتند را افزایش دهیم. بر این اساس حقوق این عزیزان از سوی کمیته در سال اینده ۵ میلیون تومان خواهد بود .

وی همچنین گفت: ریاست کمیته گزارشی در خصوص حمایت از فدراسیون‌ها ارائه کرد. ما سال ۱۴۰۲ تا برج ۹ بودجه صد در صد فدراسیون‌ها را پرداخت کردیم و طبق متمم اول هم پولی را تزریق کردیم و به فدراسیون‌های المپیکی هم طبق متمم ۲ پول دیگری ارائه می‌کنیم.

هاشمی درباره شرایط فدراسیون تیراندازی گفت: رییس این فدراسیون در جلسه امروز گزارش مفصلی ارائه داد و برنامه ها و درخواست‌های خود را گفت. ایراندازی ۴ سهمیه کسب کرده و ۳ سهمیه احتمالی هم در راه است و انشاالله در المپیک امیدوار به این رشته هستیم.

وی با اشاره به حمایت قاطع از فدراسیون‌ها خصوصا رشته های المپیکی افزود: انشاالله فروردین ماه هم به فدراسیون‌ها پرداختی داریم و نمی‌توانیم به فدراسیون‌هایی که دنبال سهمیه هستند پرداختی نداشته باشیم.

دبیر کل کمیته ملی المپیک درخصوص شانس کسب سهمیه گفت: پیش‌بینی ما ۱۵ تا ۲۰ سهمیه دیگر است و این فرایند دنبال می‌شود و پشتیبانی لازم انجام شده است و در موازات با کسب سهمیه ، کارها را انجام داده‌ایم. درخصوص البسه هم بخش خصوصی حضور پیدا کرده و اگر نهایی شود ابن موضوع را رسانه ای خواهیم کرد.

وی درباره حقوق کسانی که سهمیه پاریس گرفتند ، گفت: حقوق کسانی که سهمیه گرفتند در حال پرداخت است.، کسانی هستند که ۱۵۰ حقوق می‌گیرند برخی ها ۸۰ تومن و افرادی ۱۵ تومن می‌گیرند. طبق شاخص های مدنظر ما، المپبن ها حقوق می‌گیرند.

هاشمی در پایان با اشاره به رشته‌هایی که در بازی‌های داخل سالن آسیا شرکت می‌کنند، گفت: ۳۸ رشته در بازی‌های داخل سالن شرکت می‌کنند که عمدتا رشته‌های رزمی هستند. فوتسال ، کبدی ، بسکتبال سه نفره و … هم در این بازی‌ها حضور دارند و البته هنوز سرپرست کاروان مشخص نشده است.