موحدنیا: برای مربیگری دوباره در سطح ملی خیلی انگیزه دارم/ سیفی دوباره در بازی‌های آسیایی طلا می‌گیرد

سرمربی تیم جوانان در خصوص رویداد پیش روی تیم جوانان گفت: تیم جوانان مسابقات جهانی برونئی را در سال آینده پیش دارد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران – ایپنا ؛ رامین موحدنیا در خصوص انتخاب به عنوان سرمربی تیم ساندا جوانان و بازگشت به سطح ملی پس از دوری ۹ ساله اظهار داشت: سال‌ها در سطح ملی حضور داشتم و سال ۲۰۱۵ نیز با توجه به شرایط شغلی و شخصی از رده ملی رفتم. دوری چند ساله از محیط کار باعث مشکلاتی شده بود و از طرفی دوری از خانواده نیز تاثیرگذار بود و بر همین اساس تصمیم گرفتم در سطح ملی حضور نداشته باشم. رفتن از رده ملی با خودم بود، اما برگشت همیشه اینطور نیست.

وی تصریح کرد: مربیان مختلفی در این چند سال وارد شدند و اتفاقات خوبی را رقم زدند. تیم جوانان ساندا در سال ۲۰۱۲ در آنتالیا قهرمان شد و سال‌ها این عنوان تکرار نشد تا مجدداً قهرمان جهان شدیم. حالا با توجه به قهرمانی دوره گذشته کار بسیار سختی داریم. نکته امیدوار کننده حضور چند نفر از نفرات نوجوانان در ترکیب جوانان خواهد بود. از طرفی فدراسیون امسال لیگ جوانان خوبی را برگزار کرد و حضور در مسابقات به حفظ این بچه‌ها کمک کرد و باید ورودی‌های جدیدی نیز از مسابقات قهرمانی کشور داشته باشیم.

سرمربی تیم جوانان در خصوص رویداد پیش روی تیم جوانان گفت: تیم جوانان مسابقات جهانی برونئی را در سال آینده پیش دارد، اما هنوز تاریخ دقیق برگزاری این مسابقات اعلام نشده است. این رقابت‌ها به احتمال زیاد مهرماه یا آبان ماه سال آینده برگزار خواهد شد و بر همین اساس مسابقات قهرمانی کشوری را ابتدای مردادماه برگزار خواهیم کرد.

موحدنیا در خصوص توقعات برای تکرار عنوان قهرمانی جهان تاکید کرد: کسب عنوان قهرمانی سخت است، اما حفظ این عنوان از به دست آوردنش سخت‌تر خواهد بود. در دو، سه دوره آخری که در تیم جوانان حضور داشتم هر ۵ بازیکن ما در آسیا و جهان فینالیست شدند، اما مدتی حتی با سرمربی چینی نتوانستیم این کار را تکرار کنیم. تکرار این اتفاق مدتی زمان کشید تا عزیزان کار کردند و دوباره قهرمانی جهان شدیم. با این حال با توجه به تجربیاتی که دارم و کمک دوستان عزیزم در کادرفنی تلاش خواهیم کرد به این نتیجه برسیم.

وی در خصوص اینکه همچنان برای کار در سطح ملی و تربیت شاگردانی مانند محسن محمدسیفی انگیزه خواهد داشت، گفت: از یک جنبه دیگر به این موضوع نگاه می‌کنم. زندگی‌ام ورزشی و تحصیلات‌ و شغلم نیز ورزش است و سال‌ها به عنوان دبیر ورزش فعالیت داشتم. به غیر از مجموعه آکادمی ووشو استان زنجان یک باشگاه خصوصی نیز دارم و از کار کردن با نونهالان لذت می‌برم. کار کردن در این فضا متفاوت است و دیگر چالش‌های بزرگسالان را ندارد.

سرمربی تیم جوانان ساندا خاطرنشان کرد: در کنار آن در یکی، دو سال اخیر با مجموعه خوبی از نوجوانان و جوانان کار می‌کنم و این فضا را دوست دارم. برای همکاری دوباره در تیم جوانان نیز خیلی انگیزه دارم. شاید حضور پیوسته باعث ایجاد حسی شود، اما بازگشت پس از مدتی حال و هوای دیگر دارد. از طرفی وقتی برای مدتی دور می‌شوید، نگاه متفاوت‌تری به کار و مجموعه دارید که شاید در زمان حضور پیوسته نداشته باشید. شاید بتوانیم حرکت و باور جدیدی از نوجوانان و جوانان شروع کنیم.

موحدنیا در پاسخ به این سوال که به عنوان مربی محسن محمدسیفی، تصمیم او را برای ادامه دوران قهرمانی و حضور در بازی‌های آسیایی آینده گفت: محسن محمدسیفی مثل بزرگان خیلی از ورزش‌ها تعهد هزار درصدی به تمرین دارد. این تعهد را حتی بعد از بازی‌های آسیایی هانگژو نیز از دست داد و یک مسابقه در مبارزات آزاد انجام داد و بعد از آن نیز هر روز به صورت منظم تمرین کرد. عدم کسب مدال طلا توسط او در این دوره بازی‌های آسیایی نیز علل مختلفی داشت.

وی در پایان افزود: فکر می‌کنم تجربه، پشتکار و تمرینات سخت او برای آیتم سنی‌اش غلبه کند و هنوز هم بهترین است. از طرفی حضور او در کنار قهرمانان جدید یک موتور محرک است. او انگیزه بسیار بالایی دارد و تمرینات را خیلی جدیدی می‌گیرد و به همه کارهایش می‌گوید که تمرین دارد. با این شرایط او می‌تواند در یک دوره دیگر بازی‌های آسیایی شرکت کند و همه مشکلاتی را پشت سر بگذارد. طلای بازی‌های آسیایی برای سیفی بوده است و حتماً یک طلای دیگر را تجربه خواهد کرد تا به عنوان یکی از نوادر ورزش ایران در کنار احسان حدادی قرار بگیرد.