«بی‌طرفی»؛ سیاستی که وزیر ورزش از آن کوتاه نمی‌آید

تصمیمی که وزیر ورزش برای انتخاب مجدد سرپرست فدراسیون دوومیدانی گرفت، احتمالا باید تجربه‌ای برای دیگر افرادی باشد که حکم سرپرستی می‌گیرند، به شرط عدم حضور در انتخابات.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ کیومرث هاشمی از اولین روزهای حضور در وزارت ورزش و جوانان تاکید داشت افرادی که به عنوان سرپرست برای اداره فدراسیون‌ها انتخاب می‌شوند، باید بی طرفی را در انتخابات رعایت کنند.

او در احکامی که برای سرپرستان صادر می‌کرد، تاکید داشت که به منظور رعایت عدالت، آنها حق حضور در انتخابات را ندارند و در هفت ماه حضورش در رأس وزارت ورزش این قاعده هم رعایت شده است. این تاکید که با استقبال جامعه ورزش هم روبه‌رو و باعث شده انتخابات ١١ فدراسیون با آرامش و به دور از هیاهوی همیشگی برگزار شود، با تصمیم مهدی مبینی برای حضور در انتخابات فدراسیون دوومیدانی دچار چالش شد؛ تصمیمی که با ورود سریع وزیر ورزش سرنوشت متفاوتی نسبت به دیگر فدراسیون‌ها به خود گرفت.

هاشمی تنها دقایقی پس از اعلام نامزدی مبینی برای حضور در انتخابات فدراسیون دوومیدانی برای اینکه سیاست بی طرفی‌ وزارت ورزش را ادامه دهد، «حسین مطیعی» را جایگزین مبینی کرد تا با این ورود نشان دهد در تداوم این سیاست جدی است و تاکید او برای بی‌طرفی در انتخابات فدراسیونها شعار نیست و برای اجرای این سیاست، کارمندان وزارت ورزش هم مستثنی نیستند.

احتمالا این واکنش و عدم مماشات با تصمیم مبینی، درس عبرتی برای دیگر نفراتی باشد که با حکم وزیر ورزش به عنوان سرپرست انتخاب می‌شوند اما برخلاف حکمی که برای آنها صادر می‌شود، سودای رقابت با دیگر نامزدها به سرشان می‌زند.

۲۵۸۲۵۸