دیدار رییس فدراسیون سوارکاری و استاندار گلستان

جلسه امروز فدراسیون سوارکاری با استاندار گلستان برگزار شد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

یه گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ به گزارش سایت رسمی فدراسیون سوارکاری، محمد کاظمیان، رئیس فدراسیون سوارکاری در جریان سفر استانی به استان گلستان در جلسه‌ای با دکتر علی محمد زنگانه، استاندار گلستان درباره مسائل و مشکلات مربیان و تولیدکنندگان اسبهای ورزشی آماده سازی پیست‌های اسبدوانی در این استان گفتگو کرد.

کاظمیان درباره مباحث مطرح شده در این نشست که با حضور قاسمعلی برزمینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، ایرج رحمانی، نایب رئیس فدراسیون سوارکاری، سهیل یوسف‌نیا، رئیس مجموعه سوارکاری شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، و رزاقیان رئیس هیأت گلستان و معاون اسبدوانی برگزار شد، گفت: در این نشست مطرح شد که مجموعه‌های اسبدوانی بندرترکمن، آق‌ قلا و گنبد برای برگزاری مسابقات و تجهیزات، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان و هیأت سوارکاری استان قرار بگیرد.

وی افزود: موضوع بدهی‌های سه مجموعه اسبدوانی بندرترکمن، آق قلا و گنبد به شرکت توسعه هم در این نشست مطرح شد که قرار شد با پیگیری‌هایی که استاندار با دولت و وزیر ورزش انجام می‌دهد، بدهی های مجموعه‌ها به شرکت توسعه و تجهیز با مستندسازی ، ساخت و سازهای انجام شده به عنوان بخشی از بدهی به فدراسیون لحاظ شود.

استاندار ، همچنین از اعتبار ده میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری خبر داد و رئیس فدراسیون درخواست اختصاص اعتبار مذکور بابت ساخت مکان اسکان برای مربیان و بسترسازی میادین اسب دوانی، ساخت میدان تمرین قبل از کورس ، استقرار محل‌هایی برای نگه‌داری اسب‌ها تا از این شکل پراکنده جلوگیری شود، همچنین حصارکشی اطراف میدانهای اسبدوانی و … هزینه شود.

کاظمیان ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه سوارکاری استان و حمایتهای استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: در جریان این سفر استانی قرار است از باشگاههای شکوه طبیعت و باشگاه هیرکان گرگان که توسط بخش خصوصی ساخته شده و در حال آموزش به مردم می باشد، بازدید کنیم.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به برگزاری همایش چالش‌ها و فرصت‌های اسبدوانی در چند ماه آینده برای تدوین نقشه راه اسبدوانی کشور توسط کارشناسان و متخصصان، افزود: همچنین قرار است در جلسات مشترکی با جهاد دانشگاهی و نخبگان، اقدامات لازم برای اصلاح نژاد و تولید اسبهای ورزشی از بهره مندی ژنهای اسبهای اصیل ایرانی به منظور صادرات و ارز آوری برای کشور را عملیاتی نماییم .

کاظمیان با بیان اینکه استان گلستان پایلوت اسبدوانی کشور است، یادآور شد: علاوه بر برگزاری کلاس‌های مربیگری و آموزشی، با تفاهم‎‌نامه و تعامل با استاندار در تلاش برای توسعه اسبدوانی و انجام یک کار متفاوت و بزرگ در استان گلستان هستیم.

۲۵۷ ۲۵۱