نازنین ملائی دیگر شانسی برای سهمیه المپیک ندارد

سرمربی تیم ملی روئینگ گفت: بهتر بود نازنین ملائی در انتخابی تیم ملی شرکت می‌کرد تا شاهد رقابت سنگین‌تری باشیم اما در این رقابت‌ها حضور نیافت و ضمن آنکه او دیگر شانسی برای سهمیه المپیک پاریس ندارد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا )،افشین فرزام درباره برنامه‌های پیش‌روی تیم ملی روئینگ، اظهار داشت: تیم ملی به مسابقات بریکس در کازان روسیه دعوت شده که حضور در آن را به چشم دیدار تدارکاتی می‌بینیم و البته شرایطی است تا نفرات جوان در قالب تیم دانشگاه آزاد شرکت کنند و پشتوانه‌ای برای آینده روئینگ کشورمان باشند.

وی افزود: با حضور تیم‌هایی چون بلاروس، روسیه، صربستان، قزاقستان، ازبکستان، پاکستان و کشورهای دیگر، به طور قطع سطح و کیفیت مسابقات در روسیه بالا است، اما سعی می‌کنیم که در قالب یک تیم دانشجویی و جوان بتوانیم نتایج قابل قبولی بگیریم.

سرمربی تیم ملی روئینگ عنوان کرد: برای این مسابقات در بخش بانوان ۵ یا ۶ نفر و در بخش مردان ۲ یا ۳ نفر را اعزام می‌کنیم. مسابقات از ۲۲ خرداد به مدت ۶ روز در کمپ کازان برگزار می‌شود. یک بار المپیک دانشجویان در سال ۲۰۱۳ در این کمپ برگزار شده بود که بسیار مجهز و حرفه‌ای است.

وی همچنین در خصوص سهمیه‌های المپیکی قایقرانی ایران نیز گفت: برای نخستین مرتبه یک تیم در رشته روئینگ در ۲ بخش انفرادی و تیمی عازم بازی‌های المپیک پاریس می‌شود. توانستیم اولین بار در رشته دونفره کسب سهمیه کنیم. امسال کسب سهمیه المپیک دونفره بسیار سخت‌تر و البته متفاوت نسبت به ادوار گذشته بود چرا که پیش از این سه قایق از قاره آسیا- اقیانوسیه سهمیه می‌گرفت اما برای المپیک پاریس تنها ۲ قایق سهمیه گرفت که یکی از تیم‌ها ایران بود.

فرزام خاطرنشان کرد: در بخش یک نفره فاطمه مجلل با داشتن ۲۱ سال سن اولین تجربه خود را در المپیک پاریس تجربه خواهد کرد و به طور قطع سال‌ها می‌تواند ادامه دهد و به افتخارات زیادی برسد. کسب مدال در المپیک بسیار سخت است اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا ملی‌پوشان در فینال حضور یابند و بتوانند رقابت دیدنی را از خود نشان دهند.

وی درباره المپیکی شدن نازنین ملائی گفت: نازنین ملائی قبل از تست انتخابی در اردوی یونان حضور داشت که یکی از کمپ‌های خوب فدراسیون جهانی است. یکی از مربیان خوب با او کار می‌کرد. از او انتظار می‌رفت در انتخابی ایران حضور یابد و ما شاهد رقابت سنگین‌تری بین بچه‌ها باشیم اما به دلایلی که با رئیس فدراسیون صحبت کرده بود در انتخابی شرکت نکرد.

سرمربی تیم ملی روئینگ تصریح کرد: امیدوارم نازنین ملائی در آینده‌ای نزدیک خود را از نظر فکری و دهنی آماده کند تا در المپیک حضور یابد. در اولین جلسه در منیجر میتینگ حضور داشتم و با توجه به اینکه زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار می شد، نمایندگان فدراسیون جهانی اعلام کردند که سهمیه‌ها در این مسابقات به نام شخص ثبت می‌شود، بنابراین ملائی دیگر شانس کسب سهمیه المپیک ندارد.