از رئیس جمهور آینده درخواست داریم هاشمی را در ورزش نگه دارد

ساعی: فشار را از روی ناهید کیانی بردارید/ به اعتبار گذشته بازگشته ایم

هادی ساعی، رییس فدراسیون تکواندو ضمن تشریح فعالیتهای این فدراسیون و نتایج به دست آمده در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: برای المپیک به گونه‌ای برنامه ریزی شده که کیانی و علیزاده رودرروی هم قرار نگیرند.
image_pdfimage_printچاپ خبر

هادی ساعی، رییس فدراسیون تکواندو ضمن تشریح فعالیتهای این فدراسیون و نتایج به دست آمده در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: برای المپیک به گونه‌ای برنامه ریزی شده که کیانی و علیزاده رودرروی هم قرار نگیرند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، رئیس فدراسیون در نشست خبری با نمایندگان رسانه ها به تشریح وضعیت تیمهای ملی تکواندو و شرایط این فدراسیون در آستانه بازیهای المپیک پرداخت.

افتخار بزرگی که برای تکواندو رقم خورد

ما امسال در هر سه بخش در آسیا موفق بودیم ما در بخش پومسه با ۹ ورزشکار توانستیم مدال های بیشتر و نایب قهرمانی آسیا را به دست آوریم و افتخار بزرگی برای تکواندو ایران بود. ما در بخش ابداعی برای اولین بار توانستیم مدال بگیریم و همچنین در بخش بانوان رده ۱۸ تا ۳۰ سال به مدال طلا رسیدیم. در پومسه قهرمانی جهان که در ماه های آینده انجام می شود تعداد نفرات بیشتری اعزام می کنیم.

وی افزود: ما در کیوروگی با یک تیم جوان در رقابت های آسیایی حضور یافتیم و پس از ۸ سال قهرمان آسیا شدیم آن هم در سال منتهی به المپیک و اکثر قهرمانان جهان و المپیک در این رویداد حضور داشتند. از لحاظ فنی مسابقات در کیفیت بالایی بود در کیوروگی افلاکی بهترین مربی آسیا شد، مهدی حاجی موسایی بهترین بازیکن شد.

در بخش پاراتکواندو توانستیم بهترین عناوین را به دست آوریم

وی ادامه داد: بهترینهای تکواندو دنیا در قاره آسیا هستند و ما تمام تلاش‌مان را می کنیم تا در المپیک هم نتایج خوبی کسب کنیم و از این موضوع اطلاع داریم که شرایط مسابقات المپیک با جهانی و آسیایی فرق دارد. برای المپیک یک زمان ۴ ساله نیاز است و در این ۲ سال که من حضور داشتم به سختی توانستیم سهمیه بگیریم و زمانی که من وارد فدراسیون شدیم تقریبا تکواندو کاران ما اصلا شرایط خوبی نداشتند اما با تلاش بازیکنان و کادرفنی توانستیم با سختی های زیاد سهمیه ها را کسب کنیم.

نارضایتی از نتایج تیم بانوان در آسیا

وی خاطر نشان کرد: ما با تلاش همه اعضای فدراسیون توانستیم اعزامهای تکواندوکاران را داشته باشیم. ما از نتایج بانوان در آسیا رضایت نداشتیم و در بخش بانوان هم مانند آقایان دستمان برای تغییر نفرات در اعزام باز نبود.

تفاوت قهرمان امسال با قهرمان قبلی

ساعی خاطر نشان کرد: تیم مردان که قهرمان آسیا شد بسیار جوان بود و با تیم قبلی که در رقابتهای آسیایی شرکت کرده بود تفاوت بسیار داشت. ناهید کیانی از طریق رنکینگ سیستم توانست سهمیه بگیرد که کار خیلی سختی بود ما برنامه ریزی کرده بودیم که توانستیم به هدفهای خود برسیم. ناهید کیانی رنک دو فدراسیون جهانی است و مبینا نعمت زاده هم به سختی توانست سهمیه بگیرد. تمام بازیکنان المپیکی از لحاظ جدول به آن چیزی که مدنظرمان بود دست یافتیم. بعد از قهرمانی آسیا بلافاصله کیانی و آرین سلیمی را به تورنمنت ترکیه اعزام کردیم و به اهداف خود رسیدیم.

فشار را از روی ناهید کیانی بردارید

وی تصریح کرد: از رسانه ها خواهش دارم که فشار را از ناهید کیانی بر دارند. یک ورزشکار حق دارد که گاهی آن عملکرد همیشگی خودش را نداشته باشد و تنها ورزشکار ما بود که از رنکینگ سیستم سهمیه کسب کرد و در مسابقات مختلفی حضور یافت و در خیلی از مسابقات مجبور بودیم که او را اعزام کنیم. به نظرم کیانی در موقعیت خوبی شکست خورد تا بتواند در مسابقات آینده به اوج خود باز گردد.

کیانی و علیزاده به هم نمی خورند

رییس فدراسیون تکواندو همچنین گفت: ما به گونه ای برنامه ریزی کردیم که کیانی و کیمیا علیزاده رو در روی هم در المپیک قرار نگیرند.

فشار کار بالای افلاکی و نیاز او به استراحت

ساعی در خصوص بستری شدن افلاکی در بیمارستان گفت: او به دلیل فشار زیاد کاری راهی بیمارستان شد. پیش از قهرمانی آسیا یک دوره آموزشی را در کره جنوبی برگزار کرد و در ویتنام هم ما شرایط خوبی نداشتیم و سالن مسابقات اصلا کیفیت لازم را نداشت و آب و هوا بسیار شرجی بود. پس از آن مجید افلاکی و مینو مداح را به ترکیه اعزام کردیم. به احتمال زیاد افلاکی امروز مرخص می شود اما باید در منزل استراحت کند.

وقتی مدال بگیریم، خستگی از تنمان در می آید

وی افزود: ما زمانی خستگی از تنمان در می آید که مدال بگیریم و همه دست به دست هم داده ایم تا تیم همدلی باشیم. من فکر می کنم همین همدلی باعث قهرمانی تیم ایران در آسیا شد و با همین همدلی سعی می کنیم تا دست پر از سایر مسابقات بیرون بیاییم. در مجموع سعی می کنیم تا تمام کارهای خودمان را انجام دهیم و خداراشکر کمبودی در تیمهای ما وجود ندارد و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کمک زیادی به ما کرده است.

شرایط خوبی که کمیته برای تکواندو مهیا کرده است

ساعی در بخش دیگری از نشست خبری در مورد شرایط آرین سلیمی گفت: آرین در مسابقات کمتری حضور یافت و خداراشکر در شرایط خوبی دارد. خوشبختانه شرایط خوبی برای ما محیا کرده اند. دو مربی آقا و دو مربی بانو اعزامی ما به المپیک هستند. همچنین یک مربی مهمان هم خواهیم داشت.

پاداش مدال آوری در المپیک

وی در خصوص پاداش برای مدال آوری در المپیک گفت: یک میلیارد برای نفر اول، ۶۰۰ میلیون نفر دوم و ۴۰۰ میلیون نفر سوم در نظر گرفته ایم و تلاش می کنیم تا پاداش بیشتری در نظر بگیریم.

به اعتبار گذشته بازگشته ایم

رییس فدراسیون تکواندو در مورد برنامه های آماده سازی ورزشکاران المپیکی گفت: قرار است اردویی را در فرانسه برگزار کنیم و اردوی مشترک بین تکواندوکاران ایران و فرانسه برگزار خواهد شد. تکواندو ایران خداراشکر در این مدت به اعتبار گذشته خود باز می گردد و خیلی از کشورها درخواست تمرین و برگزاری اردو به ما داده اند. دو تن از تکواندوکاران آقا که المپیکی نیستند به همراه یک مربی هم راهی تونس و دو تن دیگر همراه با یک مربی دیگر راهی مجارستان می شوند.

ساعی در پایان گفت: از رئیس جمهور آینده درخواست داریم که کیومرث هاشمی در پست وزارت باقی بمانند چون فعالیتهایی که انجام دادند بسیار خوب بوده است.