ناکامی عجیب محمدرضا گرایی در آستانه المپیک پاریس

محمدرضا گرایی که امروز برای دوبنده وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک با سعید اسماعیلی در رقابت است، از رسیدن به فینال تورنمنت مجارستان بازماند.

image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ محمدرضا گرایی دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و سه نشان طلا، نقره و برنز جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم، درحالیکه مسابقه انتخابی خود برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را پشت سر می‌گذارد بعد از پیروزی مقابل حریفانی از تونس و فرانسه، در نیمه‌نهایی مقابل لری ابولادزه گرجستانی قرار گرفت که پیش از این مدعی و عنوان‌دار جهانی در وزن ۶۳ کیلوگرم بوده است.

به گزارش تسنیم، گرایی در وقت اول نتوانست از فرصت خاک خود استفاده کرده و ابولادزه خیلی سریع از خاک بلند شد تا کشتی‌گیر ایران صرفا به گرفتن یک امتیاز کم‌کاری حریف بسنده کند.در وقت دوم امتیاز کم‌کاری به ابولادزه داده شد تا نتیجه یک-یک مساوی به سود کشتی‌گیر گرجستانی شود.

در ادامه در پی اجرای بارانداز ناقص، یک امتیاز به ابولادزه و یک اخطار هم به گرایی داده شد که کشتی‌گیر گرجی بار دیگر موفق به خاک کردن گرایی شد و نتیجه را ۴-یک به سود خود کرد. این کشتی درنهایت ۶-یک به سود ابولادزه تمام شد.

گرایی که کیلوهای زیادی را برای این رقابت‌ها کم کرده بود، از رسیدن به فینال بازماند.

او راهی دیدار رده‌بندی شده و طبق مفاد چرخه، هنوز ملی‌پوش این وزن مشخص نشده است و باید منتظر کشتی نیمه‌نهایی سعید اسماعیلی بود.

اسماعیلی در صورت برتری در نیمه‌نهایی، این امتیاز را دارد که باتوجه به شکست گرایی، با کسب نشان طلای تورنمنت بوداپست صاحب دوبنده المپیکی تیم ملی فرنگی ایران شود.

شرایط انتخابی وزن ۶٧ کیلوگرم: (محمدرضا گرایی و سعید اسماعیلی)

١. هر کشتی‌گیری که مدال طلا کسب کند، ملی‌پوش این وزن خواهد بود.

٢. در صورتی که گرایی مدال نقره و اسماعیلی مدال برنز بگیرند، طبق چرخه انتخابی تیم ملی، گرایی ملی‌پوش این وزن خواهد شد درحالت عکس، برنده یک رقابت رو در رو، ملی‌پوش را تعیین می‌کند.

۳٫ در صورتی که هر دو کشتی‌گیر مدال برنز بگیرند، گرایی به یک پیروزی و اسماعیلی به دو پیروزی در رقابت رو در رو نیاز دارند.

۴٫ در صورتی که اسماعیلی موفق به پیروزی بر گرایی شود و به مدال نقره برسد و گرایی نیز صاحب مدال برنز شود، پس از ۳۰ دقیقه یک کشتی بین این دو برگزار و نفر برنده ملی‌پوش این وزن خواهد شد.

۵٫ در صورتی که اسماعیلی مدال کسب کند و گرایی مدال نگیرد، اسماعیلی ملی‌پوش این وزن خواهد شد.

۲۵۸ ۲۵۸