ایران ۰ – ۰ ازبکستان/ قفل دروازه‌ها باز نشد

تیم‌های ملی ایران و ازبکستان در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند واین بازی با نتیجه بدون گل تمام شد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

تیم ملی فوتبال کشورمان در آخرین و ششمین دیدار از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف ازبکستان رفت. تیم ملی فوتبال ایران در پنج مسابقه اخیرش در راه جام جهانی ۲۰۲۶ مثل ازبکستان چهار پیروزی و یک تساوی در دور رفت دارد.

ترکیب تیم ملی ایران مقابل ازبکستان:

علیرضا بیرانوند،محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صالح حردانی، میلاد محمدی، امید نورافکن، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی و سردار آزمون.

ترکیب ازبکستان برای بازی با ایران:

اوتکیر یوسوپوف، حسین‌الدین علیکولوف، رستمجون آشورماتوف، عبدالغدیر حسینوف، شیرزود نصرالله اف، فرخ سیفی اف، اوتابک شوکوروف، اودیلیجون خمروبکوف، جلال‌الدین ماشاریپوف، اوستون اورونوف و الدر شومورودوف.

گزارش مسابقه:

دقیقه ۱۳: نخستین موقعیت خطرناک مسابقه به وجود آمد و مهدی طارمی روی پاس بلند کنعانی پشت مدافعان ازبک با دروازه‌بان تک به تک شد، اما موفق به عبور از دروازه‌بان حریف نشد و تعادلش بهم خورد.

دقیقه ۲۱: بعد از یک حمله پردامنه از ایران، توپ پشت محوطه جریمه به قدوس رسید و شوت او را دروازه بان ازبکستان مهار کرد.

دقیقه ۳۳: اوستون اورونوف با برتری در نبرد با میلاد محمدی از او عبور کرد و ضربه اش را از داخل محوطه جریمه به سمت دروازه بیرانوند، هم تیمی اش در تیم پرسپولیس زد، اما شوت او به شکل بسیار خطرناک به کنار دروازه رفت.

دقیقه ۴۲: شوت زمینی و خطرناک امید نورافکن با فاصله کم به کنار دروازه حریف رفت.

در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده نیمه نخست، ایران باز هم روی پاس‌های بلند پشت مدافعان ازبک موقعیت ایجاد کرد و این بار نزدیک بود مدافع حریف دروازه خودی را باز کند، اما ضربه سرش به کنار دروازه ازبکستان رفت.

نیمه نخست در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

دقیقه ۵۶: امید نورافکن یک شوت دیدنی دیگر زد که این بار هم به شکلی خطرناک از کنار دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه ۶۳: اشتباه دروازه‌بان ازبکستان باعث شد توپ به جهانبخش برسد و همکاری او با سردار آزمون باعث شد در نهایت توپ در محوطه جریمه ازبکستان به خودش برسد اما ضربه سرش به کنار دروازه رفت‌.

دقیقه ۶۶: شوت جهانبخش از پشت محوطه جریمه به کنار دروازه ازبکستان رفت و باز هم نتواست ایران را گل برتری برساند.

دقیقه ۶۸: ضربه مهدی طارمی از پشت محوطه شش قدم به شکل بسیار خطرناک به تیر دروازه ازبکستان برخورد کرد و نتیجه ای باری تیم ملی ایران دربر نداشت.

دقیقه ۷۸: شوت خطرناک بازیکن ازبک با اختلاف کم به بالای دروازه ایران رفت.

دقیقه ۸۰: اشتباه عجیب بیرانوند یک فرصت عالی را برای ازبکستان به وجود آورد. بیرانوند برای اینکه مانع کرنر رفتن توپ شود، نزدیک بود یک گل به حریف هدیه دهد که قدر این فرصت عالی را بازیکنان ازبک ندانستند.

دقیقه ۹۰: اورونوف باز هم حردانی را در سمت راست ایران جا گذاشت و در آستانه ورود به محوطه جریمه توسط حردانی سرنگون شد. ازبک‌ها ضربه کاشته را خطرناک زدند، اما جلالی با ضربه سر توپ را به کرنر فرستاد.

در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید تا شاگردان قلعه نویی به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شوند.