هاشمی: برای پاکسازی فوتبال با فساد مبارزه می کنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای پاکسازی هر سطحی از ورزش با فساد مبارزه خواهیم کرد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

او افزود: نگاه من این است که به لیگ‌های بیست گانه فوتسال لیگ دیگری هم اضافه شود. لیگ فوتسال مدارس کشور که به عنوان گنجینه‌ای انجام وظیفه کنند. با راه اندازی لیگ فوتسال مدارس به توسعه فوتسال کشور کمک می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان درباره  پرونده فساد در فوتبال گفت: دستگاه قضایی ورود کرده است. همیشه سیاست‌های ما مبارزه با فساد بوده و هست. در هر بخشی از ورزش فرقی نمی‌کند فوتبال یا سایر رشته‌ها شدیدترین برخورد‌ها با متخلفان انجام خواهد شد و ان شاالله همانطور که مسئولان امر همانطور که تاکنون گزارش داده اند، گزارش‌های واقعی را به مردم ارائه کنند. ما هم از مبارزه با فساد حمایت می‌کنیم. در هر بخشی از ورزش اگر وجود داشته باشد با پاک شدن فساد از جامعه ورزش، خانواده‌ها اعتماد بیشتری خواهند داشت.

هاشمی درباره مشکلات کمک داور ویدیویی  گفت: مشکلات را من سربسته گفته بودم. مشکلات اداری را که خارج از حوزه ورزش بود که بررسی‌هایی لازم بود انجام شود که انجام شد و فدراسیون هم اعلام کرد. مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومانی که دولت محترم اختصاص داده بود در اختیار فدراسیون فوتبال قرار می‌گیرد تا ۷ دستگاه کمک داور ویدیویی تهیه شود تا لیگ بعدی همانطور که فدراسیون اعلام کرد با کمک داور ویدیویی برگزار شود.

او ادامه داد: این موضوع خودش به فساد ستیزی کمک می‌کند. طبیعی است داور خطای انسانی دارد، اما با آمدن کمک داور ویدیویی  این خطا‌ها به حداقل می‌رسد که آرامشی به لیگ فصل آینده می‌دهد.

وزیر ورزش و جوانان  درباره اینکه با دستور شما مسابقه فینال جام حذفی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد در شرایطی که ورزشگاه تحت تعمیر بود، گفت: به هر حال فینال جام حذفی حساسیت زیادی دارد و نباید حقی از تیمی ضایع شود و با مشورت‌ها و رایزنی‌هایی که انجام شد دستور دادیم تا مسئولان ورزشگاه آزادی هرچه زودتر شرایط را فراهم کنند. من امروز بازدید یک ساعته و نیمه از ورزشگاه آزادی داشتم تا شرایط برگزاری فینال انجام شود و از  تاج خواهش کردم که مجوز کمک داور ویدیویی را از فیفا بگیرند که این اتفاق رخ داد تا بازی بدون دغدغه خطای انسانی داوری برگزار شود.

وزیر ورزش درباره  مشکل نظام وظیفه فوتسالیست‌ها گفت: طبق بخش نامه ستاد نیرو‌های مسلح است، اما  در کنار آن در دیدار تیم ملی فوتسال با مقام معظم رهبری این مسئله طرح شد و قبل از آن هم درخواستی را تقدیم مقام معظم رهبری کردم که دستورات لازم را بدهند. این موضوع در حال پیگیری است تا مشکلات خدمت سربازی فوتسالیست‌ها حل شود