احمد امین‌زاده، قوی‌ترین مرد جام جهانی پاراوزنه‌برداری

با دو طلای احمد امین‌زاده در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم رقابت‌های جام جهانی پاراوزنه‌برداری، کاروان ایران با کسب ۶ مدال به کار خود پایان داد.

image_pdfimage_printچاپ خبر

رقابت‌های جام جهانی پاراوزنه‌برداری به میزبانی کشور گرجستان امروز پیگیری شد و مهدی صیادی و احمد امین‌زاده آخرین نمایندگان کشورمان در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم به روی تخته رفتند.

احمد امین‌زاده در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه ۲۴۳ کیلوگرمی شد. او در حرکت دوم وزنه ۲۴۸ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم خود وزنه ۲۵۰ کیلوگرم را بالای سر برد و در جایگاه نخست ایستاد و به مدال طلا رسید. امین‌زاده همچنین موفق به کسب مدال طلای مجموع شد.

مهدی صیادی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در گروه B به روی تخته رفت. او در حرکت اول وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را بالای سر برد و در حرکت دوم وزنه ۲۲۲ کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را مهار کرد، اما از کسب مدال بازماند.

پیش از این محسن بختیار در دسته ۵۹ کیلوگرم به مدال برنز، امیر جعفری در دسته ۶۵ کیلوگرم به مدال طلا و علی اکبر غریب‌شاهی به ۲ مدال طلا رسیده بودند. ضمن اینکه روح‌الله رستمی از کسب مدال بازماند و سید حامد صلحی‌پور در رده چهارم ایستاد.

تیم ملی کشورمان در مجموع موفق به کسب ۶ مدال رنگارنگ (۵ طلا و یک برنز) شد.

این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه‌برداری در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است. در این دوره ۳۲۹ ورزشکار از ۷۱ کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگ‌ترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.

در این مسابقات گرجستان با ۱۶ ورزشکار، ازبکستان با ۹ ورزشکار، چین با هشت ورزشکار و تیم ملی ایران با هفت ورزشکار، دارای بیشترین نماینده در بخش آقایان هستند.

ملی‌پوشان ایران باید در این مسابقات باید وزن‌کشی کنند و به روی تخته بروند تا سهمیه پارالمپیک‌شان قطعی شود.