کُری تالاخادزه برای رقیبان

غول گرجستانی دنیای فولاد سرد از آمادگی کامل خود برای حضور در پاریس و کسب سومین طلای المپیک خبر داد.
image_pdfimage_printچاپ خبر

به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران ، ایپنا ؛ لاشا تالاخادزه با انتشار عکسی از نماد وزنه‌برداری در کنار برج ایفل پاریس از آمادگی خود برای رسیدن به بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان خبر داد. این عکس به عنوان پست در صفحه رسمی یکی از نوابغ ورزشی جهان منتشر شده است.

پست تالاخادزه با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد تا جایی که شماری از مدیران و قهرمانان این رشته در کامنت با تمجید از غول گرجستانی، از احتمال رکوردشکنی وی در پاریس خبر دادند. برخی نیز با درج این پیام که منتظر هت‌تریک طلای پاریس هستند نسبت به پست تالاخادزه واکنش نشان دادند.

تالاخادزه قهرمان چند دوره وزنه‌برداری جهان و دارنده ۲ طلای المپیک از سال ۲۰۲۱ و مسابقات قهرمانی جهان در تاشکند افزایش رکورد نداشته و برخی گمانه‌زنی ها حکایت از خداحافظی او با دنیای فولاد سرد بعد از المپیک پاریس دارد.

تالاخادزه با مهار ۲۲۵ کیلوگرم در یکضرب، ۲۶۷ کیلوگرم و ثبت مجموع ۴۹۲ کیلوگرم تمام رکوردهای موجود در وزنه‌برداری جهان را به نام خود کرد. یکی از رویاهای تالاخادزه رسیده به رکورد مهار مجموع نیم تن بود که با افزایش سن این قهرمان عملا این رویا منتفی شد.

علی داودی دارنده نشان نقره المپیک یکی از رقیبان تالاخادزه به شمار می‌رود اما رکورد یکضرب این قهرمان ایران فاصله زیادی با رکوردهای غول گرجستانی دارد. در دسته فوق سنگین گورمیناسیان بحرینی و لالایان ارمنستانی نیز حضور دارند و مدعی کسب مدال به شمار می‌روند.