استقلال دو – گل گهر سیرجان یک / ساپینتو در لحظات پایانی مچ قلعه نویی را خواباند+ فیلم

دو تیم گل‌گهر سیرجان و استقلال در هفته هفتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان ساپینتو به پایان رسید.

داور: امیر عرب براقی

کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی – مهدی عالیقدر

کارت زرد: –

کارت قرمز: –

گل: محمد محبی (۲۹) برای استقلال

ترکیب گل گهر:

محس فروزان، آرمین سهرابیان، علیرضا علیزاده، علیرضا آرتا، رضا شکاری، مرتضی تبریزی، مهدی تیکدری، شایان مصلح،   محمد خدابنده لو، اریک باگناما و کی‌روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، کوین یامگا، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی پور، محمد محبی،   پیمان بابایی و مهدی قائدی

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

لحظات حساس

 دقیقه ۱۷

شوت اریک باگناما از پشت محوطه جریمه استقلال با اختلاف از بالای دروازه سیدحسین حسینی به بیرون رفت.

 دقیقه ۲۹

ارسال زمینی پیمان بابایی روی اشتباه مدافعین گل گهر در محوطه جریمه این تیم به محمد محبی رسید تا او بدون مزاحمت دروازه فروزان را باز کند.

دقیقه ۳۷

شوت محکم مرتضی تبریزی از پشت محوطه جریمه استقلال، پس از برخورد به سیلوا بلوکه شد و راهی به دروازه حسینی پیدا نکرد.

دقیقه ۵۴

گل اول گل گهر به استقلال توسط تیکدری به ثمر رسید.

دقیقه ۸۲

استقلال روی یک توپ گیری صاحب موقعیت شد که شوت کم جان مهری را فروزان به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۹۰+۱

ارسال خطرناک حردانی به روی دروازه را مدافع گل گهر راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲+۹۰
در دقیقه ۲+۹۰ بازی استقلال و گل‌گهر از هفته هفتم لیگ برتر در شرایطی که نتیجه مسابقه یک بر یک دنبال می‌شد، امین قاسمی‌نژاد در حرکتی مشکوک روی صالح حردانی مرتکب خطا شد.

امیر عرب‌براقی داور این مسابقه ابتدا این صحنه را پنالتی اعلام کرد که این موضوع منجر به اعتراض شدید بازیکنان و مربیان گل‌گهر شد و بازیکنان و مربیان استقلال نیز اصرار داشتند که داور نباید تصمیم خود را تغییر بدهد. به همین دلیل عرب براقی برای اخذ تصمیم نهایی خود به سمت محمدرضا ابوالفضلی رفت و با کمک داور اول خود مشورت کرد.

در همین زمان درگیری بین کادر فنی دو تیم سبب شد، داور ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال و سعید الهویی، مربی گل‌گهر را از زمین اخراج کند. البته سرمربی پرتغالی آبی‌پوشان پایتخت پس از دریافت کارت قرمز چندین بار بر صورت خود کوبید و با رفتن به سمت کادر فنی تیم حریف با برخی مربیان گل‌گهر دچار درگیری لفظی شد. در نهایت پس از اینکه برخی بازیکنان استقلال و بیژن طاهری او را کنترل کردند، ساپینتو تصمیم گرفت از زمین بیرون برود. البته او در ابتدا قصد داشت با داور نیز درگیر شود.

عربی براقی نیز پس از مشورت با محمدرضا ابوالفضلی، روی تصمیم ابتدایی خود ماند و برای استقلال پنالتی گرفت تا در شرایطی که چهار دقیقه وقت اضافی برای نیمه دوم محاسبه شده بود، کوین یامگا در دقیقه ۷+۹۰ گل دوم استقلال را وارد دروازه حریف کند.

در شرایطی که بازیکن فرانسوی استقلال پس از این گل روی زمین نشست و دو دست خود را برای شکرگزاری از خداوند به سمت آسمان گرفت.

امیر قلعه‌نویی که در جریان درگیری بازیکنان و کادر فنی دو تیم وارد این معرکه نشده بود پس از گل برتری استقلال سری به نشانه تأسف تکان داد.

در نهایت داور در دقیقه ۱۰۰ سوت خود را به نشانه برتری دو بر یک استقلال به صدا درآورد.

با این نتیجه اولین شکست سیرجانی‌ها در لیگ برتر رقم خورد.